ידיעה כתובה |

: "מדיניות ממשל אובמה בנוגע לקוטב צבועה"

סביבה נכתב על ידי

גרינפיס: מדיניות ממשל אובמה בנוגע לקוטב נגועה בצביעות.
זאת בעקבות אישור הממשל הפדרלי לתאגיד הנפט להעמיק בקידוחים, ימים אחרי שהכריז אובמה כי אלסקה עומדת בחזית המאבק בשינויי האקלים.

ממשל אובמה אישר ביום ב' לענקית הנפט Shell להעמיק בקידוחים במי הקוטב, אלפי רגל מתחת לעומק שהותר על-ידי הממשל הפדרלי עד כה. האישור החדש מאפשר לתאגיד הנפט לנסות להשלים את הקידוחים לפני פקיעת מועד הסיום ב- 28 בספטמבר. זאת לאחר שבחודש אפריל אישר ממשל אובמה לתאגיד הנפט להתחיל בניסיונות קידוח בקוטב הצפוני במהלך הקיץ.

צילום: גרינפיס

צילום: גרינפיס

מגרינפיס, המנהלים מאבק עולמי להצלת הקוטב, נמסר בתגובה: "ימים ספורים אחרי שהכריז על ביקור באלסקה במסגרת המאבק בהתחממות הגלובלית, אישר נשיא ארה"ב אובמה את תכניות הקידוח של ענקית הנפט Shell בקוטב האלסקי. מדיניות אובמה בנוגע לקוטב נגועה בצביעות, ולא ייתכן כי בשעה שהנשיא קובע כי אלסקה עומדת בחזית המאבק נגד שינויי אקלים הוא מותיר באותה נשימה את גורל הקוטב בידי Shell".

"ניסיונות הקידוח עלולים להביא לאסון אקולוגי כמותו לא ראינו, גם לא בדליפת הנפט ההרסנית במפרץ מקסיקו. לא ניתן לתאגידי הענק להמשיך לנהוג בחוסר אחריות. בעולם שחווה שינויי אקלים קיצוניים, הנפט והגז של הקוטב הצפוני חייבים להישאר בקרקעית הים ולא להוסיף על פליטות גזי החממה. הקוטב הצפוני בעל השפעה מכרעת על האקלים ברחבי כדור הארץ, ועל הקהילה הבינלאומית להפוך אותו לשמורת טבע כדי לשמור עליו מפני פגיעה אנושה", הוסיפו בגרינפיס.

צילום: גרינפיס

צילום: גרינפיס

בחודשים האחרונים התגברה פעילות מחאה רחבה נגד הקידוחים בקוטב שרק הולכת ומתרחבת. בסוף חודש יולי, חסמו במשך יותר מ- 40 שעות פעילי גרינפיס את מעבר כלי הקידוח של תאגיד Shell באמצעות השתלשלות מגשר בפורטלנד. ידוענים ואישי ציבור, בהם המועמדת לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון ואל-גור, התגייסו התבטאו אף הם נגד תכניות הקידוח.

עקב התנאים הקיצוניים בקוטב, קידוחים בלב ים עלולים להיות מסוכנים במיוחד. קיימת הסכמה בקרב מדענים כי דליפת נפט בקוטב תסב נזק אל-חזור לחיים הימיים הייחודיים בו. מזה שנים נאבק גרינפיס להצלת הקוטב הצפוני מפני קידוחי נפט ניסיוניים ובמטרה להכריז על הקוטב כשמורת טבע המיועדת למחקר בלבד.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס