ידיעה כתובה |

: ההכרעה על מתווה הגז מגיעה לישיבת הממשלה

סביבה נכתב על ידי

בשעה זו מפגינים פעילי "מגמה ירוקה" ומטה מאבק הגז מול משרד רה"מ: "ביבי תבחר- אזרחי ישראל או תשובה". מור גלבוע, מנכ"ל "מגמה ירוקה": "נתניהו שודד את הציבור הישראלי ועצוב שיתר נבחרי הציבור שלנו נותנים לזה יד".

לאחר שבחודשים האחרונים צפינו, שבוע אחר שבוע, בהתפתחות דרמטית במשק האנרגיה הישראלי, יצביעו היום, 16.8.2015, שרי הממשלה על מתווה הגז המתוקן. מהתפטרותו של דיויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים, דרך הודעתו של משה כחלון, שר האוצר, שלא יעסוק בנושא בשל ניגוד אינטרסים הבינו אלפים כי הבטחות לחוד ומעשים לחוד ושאם לא יעשה דבר ההתנערות מאחריות תמשיך לחגוג.

היה זה הציבור שלא הסיר מעצמו אחריות אזרחית והגיע באלפים מוצ"ש אחר מוצ"ש להפגנות בכל רחבי הארץ, בכיכרות ומול בתיהם של חברי כנסת.
הלחץ הציבורי הוא שהביא לפרסומו של מתווה הגז, הוא שהביא לשימוע, גם אם למראית עין בלבד. והוא זה, לטענת מובילי המאבק הגז, שיביא לפיקוח אמיתי על מחיר הגז ליחידת אנרגיה, כזה שלא יעלה על 3$ ליחידת אנרגיה ולפסילתו של מתווה שירחיק מאיתנו כל אפשרות להורדת יוקר המחייה.

שיירת מכוניות בדרך להפגנה מול משרד רה"מ, הבוקר. (צילום: ארגון "מגמה ירוקה").

שיירת מכוניות בדרך להפגנה מול משרד רה"מ, הבוקר. (צילום: ארגון "מגמה ירוקה").

מור גלבוע, מנכ"ל "מגמה ירוקה" אמר כי: "במתווה הגז הנוכחי אין שום חידוש. המתווה שומר על המונופול של תשובה ונובל אנרג'י ומציע מחירים מופקעים לשוק המקומי, מחירים שמייצרים רווחי ענק לברוני הגז ומשאירים את הציבור הישראלי מרושש מנכסיו הטבעיים. במחירים המוצעים במתווה, הגז הטבעי לא יוכל להוזיל את מחירי החשמל ולהפחית את יוקר המחיה, לא יהיה אטרקטיבי למפעלים בפריפריה שזקוקים לאנרגיה זולה כמו חמצן לנשימה ולא יוכל להבטיח לכולנו עתיד טוב ובריא יותר במקום הזה.

נתניהו שודד את הציבור הישראלי וזה מקומם ועצוב שיתר נבחרי הציבור שלנו נותנים לזה יד רק כדי שיוכלו לשרוד פוליטיתו ולהמשיך לפעול בניגוד לאינטרסים האזרחיים שלנו. אם המתווה הזה יעבור היום בממשלה היום נוכל להכריז על ה-16.8 כיום שחור לדמוקרטיה הישראלית. חונטה של מקבלי החלטות ומקורבים עתירי ממון מקבלים לבדם את ההחלטה הכלכלית הכי גדולה שהייתה למדינת ישראל. ככה לא ראוי שיתקבלו החלטות הרות גורל למשק ולחברה הישראלית. אנחנו נמשיך להיאבק עד שתקבע מדיניות הוגנת ובת קיימא למשק הגז הטבעי ולמען עתיד הוגן יותר לכולנו".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס