ידיעה כתובה |

: נשות הכותל דורשות ספרי תורה לעזרת הנשים

חברה נכתב על ידי

נשות הכותל נאבקות לחופש דת ולזכויות נשים בכותל המערבי. הן מבקשות להתפלל בקבוצה ובקול, לקרוא מן התורה, להניח תפילין ולהתעטף בטליתות, בחלק הידוע כ"עזרת הנשים" בכותל המערבי.
נשות הכותל לראש הממשלה: נתב חלק מ- 65 ספרי התורה לעזרת הנשים בכותל.
יו"ר נשות הכותל, ענת הופמן, פנתה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה לנתב לעזרת הנשים בכותל חלק מ- 65 ספרי התורה שהוכנסו היום בטקס בכותל – לזכרם של חללי צוק איתן ומערכות ישראל – ויועברו לאחריו לבתי יד לבנים ובסיסי צה"ל.

הכותל בידן (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

רחבת הכותל התמלאה בנשים בבוקרו של ראש חודש שבט. בעבר נשות הכותל סולקו, נרגמו בכסאות ואף נעצרו ע"י המשטרה בשל רצונן להתפלל בקול ולהתעטף בטלית. פסק דין מלפני כשנתיים סלל את הדרך לקבוצות נשים שונות, להתפלל בכותל בדרכן, אך ההישג עדיין לא מושלם. אפשר להתפלל, להניח טלית ותפילין, אך אסור להכניס ספר תורה. נשות הכותל יושבות בוועדה בכנסת, שנועדה להקים אזור תפילה ליברלי, מעורב, לנשים ולגברים בקשת רובינזון, בכותל הדרומי.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/02/2015

לדברי הופמן, "לחיילים יש גם אמהות, בנות זוג, אחיות ובנות, שאיבדו את היקר להן מכל, ומן הראוי שהן – כמו גם נשות ישראל – תוכלנה להשתתף בטקסים ובתפילות שנערכות לזכר חללי צה"ל".

צילום: מרים אלסטר

צילום: מרים אלסטר

עוד ציינה הופמן כי בעוד בעזרת הגברים ישנם מאות ספרי תורה, בעזרת הנשים אין ולו ספר תורה אחד, ונשים לא יכולות לממש את זכותן לעלות לתורה ולקרוא בה – בניגוד לפס"ד סובל משנת 2013 – ולמרות שאין כל מניעה הלכתית מנשים לעשות כן.

הופמן סיימה את מכתבה בקריאה נרגשת לראש הממשלה לעשות היסטוריה ולמנוע את האפליה ואת ההדרה של נשים בכותל.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס