תמלול הכתבה: הנד אבו ג'עפר מרהט

אני הנד אבו ג'עפר, תושבת רהט, אני אמא לשישה ילדים, בת 39, הקטנה אצלי בת חמישה חודשים. אני עובדת היום כמנהלת אדמיניסטרטיבית במרפאה של שירותי בריאות כללית בעיר שלנו, ברהט. אני יזמתי ולקחת חלק בהקמת עמותה, עמותת עמל לשירותי חינוך ורווחה ברהט, עמותה שנותנת שירותים לנשים ולילדים שנפגעו מינית.
אני בעלת תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית, בוגרת מכללת ספיר ובעלת תעודת הוראה במכללת אחוה לגיל הרך. לא בחרתי לעסוק בחינוך והמשכתי לעסוק במלאכה שלי, שזה ניהול אדמיניסטרטיבי במרפאה. כי שם הרגשתי את המגע יותר עם אנשים, הרגשתי שאני כן תורמת לחברה שלי ולשינוי בחברה.
אני אישה עובדת, אני היום בת 39, עברתי הרבה בחיים שלי, ואני חושבת שאנשים... גם בדת שלנו, בדת האסלאם, שממנה אני באה, יש העצמה בתוך הדת שלנו לנשים שהיום גזלו את זה ממנה. זה לא רק החברה, זה גם מהממסד וזה גם החברה הישראלית בגדול. בוא לא נאשים את החברה הבדואית או את החברה הערבית. ואני חושבת כל הזמן להתמקד באישה, גם בפן שהתחלתי לטפל במניעת הטרדות מיניות. וגם בהעצמת אישה וגם בשיפור מעמד האישה הבדואית העובדת שהיא גם יוצאת ללמוד וגם יוצאת לעבוד, ועדיין כאילו שוללים ממנה, בוא נגיד את זה במושג עדין, שוללים ממנה הרבה זכויות.
אני רוצה לראות את הבנות שלי ואת כל הבנות בגילן בעוד עשר שנים מתבטאות בחופשיות, מדברות בחופשיות על הדעות הפוליטיות שלהן ועל הדעות החברתיות שלהן והאישיות שלהן. שלא יהיה להן מחסומים או מעצורים להתבטא ולדבר בחופשיות.

סוף תמלול הכתבה: הנד אבו ג'עפר מרהט

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס