ידיעה כתובה |

: השכרת האולמות לעמותת זוכרות

חברה נכתב על ידי

סינמטק חיפה ומוזיאון טיקוטין בחיפה, שניהם בבעלות אתו"ס של עירית חיפה – מסרבים להשכיר אולמות לעמותת 'זוכרות' לקיום ארוע 48 מ"מ לסרטים בנושא הנכבה והשיבה.

לפני מספר חודשים הסכים סינמטק חיפה לשיתוף פעולה עם עמותת זוכרות בקיום פסטיבל "48 מ"מ לסרטים בנושא הנכבה והשיבה" אולם בשל לחצים פוליטיים של עירית חיפה ויונה יהב חזר בו הסינמטק משיתוף הפעולה ונאמר על ידם כי במידה ותרצה, יכולה עמותת 'זוכרות' להשכיר אולם מהסינמטק לקיום האירוע – אך שיתוף פעולה לא יהיה.


הגן הלאומי, אמיר יציב, 2014, אנימציה, HD, 10’42
סרט הקצר שהופק במיוחד לפסטיבל הסרטים הבנילאומי השני לסרטי נכבה ושיבה של עמותת זוכרות שהתקיים ב-2014.

לאור קבלת תרומה אנונימית למימון הוצאות ההשכרה של האולם, פנתה עמותת זוכרות לסינמטק חיפה בחודש אפריל על מנת לתאם מועד להשכרת האולם. אלם מאז ועד היום משך מספר חודשים, מסרבים בסינמטק חיפה להשכיר לעמותת זוכרות את האולם ומתחמקים בטענות שונות מהשכרת האולם אותו הם מעמידים לרשות הציבור. לפני מספר ימים ולאחר שהפרשה מתגלגלת כבר מספר חודשים, ביקשה עמותת זוכרות שהסינמטק ייתן כל תאריך פנוי בחצי השנה הקרובה ובלבד שתוכל עמותת זוכרות להשכיר את האולם לצורך קיום אירוע. בקשתה של עמותת זוכרות לא נענתה בטענה שאין מועדים פנויים וכי הסינמטק אינו מקרין סרטים שאינם מסחריים. בפנייה אנונימית לסינמטק נאמר כי אין בעיה להשכיר את האולם.

צילום: דרור אבי

צילום: דרור אבי

גם בפנייה של זוכרות למוזיאון טיקוטין בחיפה סירבה הנהלת המוזיאון להשכיר את האולם, אך בפנייה אנונימית של מנכ"לית זוכרות למוזיאון טיקוקטין, העביר המוזיאון מיד שתי הצעות מחיר ותאריכים פנויים להשכרת האולם. כאשר הבינה הנהלת המוזיאון כי מדובר בהשכרה לעמותת 'זוכרות' היא העבירה מייל לעמותה לפיו לא ישכיר המוזיאון את האולם.

שני האולמות – סינמטק חיפה ומוזיאון טיקוטין מנוהלים על ידי חברת אתו"ס שהינה בבעלות עירית חיפה ושניהם מעמידים אולמות להשכרה לכל דורש. מיותר לציין כי מדובר במהלך שאינו חוקי ומהווה אפליה בשל עיסוק בתכנים פוליטיים. מעמותת זוכרות נמסר כי בכוונתם ליהאבק בהחלטת מוזיאון טיקוטין וסינמטק חיפה במישור המשפטי והציבורי.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס