ידיעה כתובה |

: מביאים כסף לאוצר

סביבה נכתב על ידי

פעילי גרינפיס ביקשו אתמול (22.7.2015) להפקיד שקי כסף בקופת המדינה בכניסה למשרד האוצר בירושלים תחת הכותרת: "כחלון, המהפכה הסולארית היא רווח לכולנו". הפעילים פרקו עשרות שקי כסף מרכב הברינקס המסמלים את הרווח הנקי שייכנס למשק אם שר האוצר יאפשר לכל אזרח להתקין פאנל סולארי על ביתו.

כעבור מספר דקות, פינו המאבטחים את הפעילים מהכניסה למתחם. למקום הגיעו ראשי השדולה לאנרגיה סולארית חברי-הכנסת דב חנין וחמד עמאר שקראו אף הם להסרת החסמים הבירוקראטיים וליישום החלטת הממשלה לתמוך באנרגיות מתחדשות.

מגרינפיס נמסר: "אחרי מהפכת הסלולר, מצופה כי כחלון יתניע את המהפכה הסולארית שתניב רווח נקי לכולנו. הגענו לאוצר היום כדי להפקיד לקופת המדינה את הרווחים שיצמחו למשק ממעבר לאנרגיה סולארית לייצור חשמל: הפחתת זיהום, תחלואה ותמותה, צמצום צריכת פחם וגז וחיסכון לכל אזרח בחשבון החשמל. המהפכה הסולארית תחסוך כסף גם לאזרחים וגם למשק".

"הממשלה אמנם הכירה בתועלת העצומה למשק מאנרגיות מתחדשות ואף התחייבה לתמוך בהן, אך בפועל הרווחים הנקיים של אנרגיית השמש אינם עוברים את פתח האוצר, לא נכנסים לכיסם של אזרחי המדינה ואינם משפרים את בריאות הציבור בישראל. אין שום סיבה שמשאב הטבע העיקרי שלנו יופקר ופחות משני אחוזים מהחשמל ייוצרו מאנרגיית שמש".

עוד הדגישו בגרינפיס כי "במקום להעניק פרמיה ירוקה, סחבת בירוקרטית מצפה למי שמעז להתקין פאנל על גג ביתו. רק בישראל מערכת סולארית לצריכה עצמית נתפסת כעסק לכל דבר המחייב רישום ברשות המסים ובמע"מ, והרשויות המקומיות רשאיות לקנוס בארנונה. דרושה התערבות של ממש מצד שר האוצר כדי לשים קץ לשנים של חלם בירוקראטי וכדי שהפוטנציאל העצום של ישראל באנרגיית שמש יתממש".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס