ידיעה כתובה |

: אורי אבנרי קורא לאפשר את המשט לעזה

מדינה נכתב על ידי

חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי קורא לאפשר ל"משט השוודי" לעבור ולעגון בנמל עזה תחת פיקוח בינלאומי.

ארבע סירות הפליגו ביום שישי מכרתים במסגרת "משט החירות השלישי" לרצועת עזה, במטרה למחות על המצור שמטילה ישראל על הפלסטינים, ולהביא להסרת המצור מעל רצועת עזה. הן צפויות לחבור לספינה "מאריאן" שהפליגה אתמול בבוקר בדרכה לחופי האזור.

"מריאן", הספינה הראשונה שמובילה את המשט לכיוון רצועת עזה, נמצאה בשעות אתמול בבוקר המוקדמות במרחק של כ-200 מייל ימי מחופי הרצועה.

mashat 2

מתוך דף הפייסבוק של Freedom Flotilla Coalition.

 

חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי, פעיל "גוש שלום", קורא לראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון להתעשת ברגע האחרון ולאפשר את הגעת מה שקרוי "המשט השוודי" לנמל עזה. "ארבע ספינות קטנות, עמוסות ציוד רפואי ולוחות סולאריים להפקת חשמל, אינן מהוות ולו שמץ של קמצוץ של איום לביטחון מדינת ישראל. הגעת הספינות עם מטענן ההומניטרי לעזה תהיה מחווה צנועה של רצון טוב מצד מדינת ישראל. לעומת זאת, משלוח אנשי קומנדו חמושים להשתלט על הספינות בלב ים תהיה עוד פעולה כוחנית גסה שתגביר עוד יותר את תדמיתה של ישראל כגולית גס ומאיים – תדמית שהיא הסיבה העיקרית להתגברות תופעת החרם נגד ישראל ברחבי העולם".

אבנרי הזכיר כי בעבר איפשרה מדינת ישראל ארבע פעמים לפחות הגעת ספינות סיוע הומניטרי לעזה, לפני שהוחלט על המדיניות הכוחנית שגרמה לשפיכות דמים ונזק מדיני אדיר בפרשת המרמרה. למשל, בחודש נובמבר 2008 איפשרה מדינת ישראל לשתי ספינות ועליהן 44 פעילים מ-17 מדינות לעגון בנמל עזה. באותו זמן פרסם משרד החוץ של מדינת ישראל הודעה בנוסח "נאפשר לרודפי הפרסום ולרודפי יחסי הציבור להיכנס לעזה כדי למנוע את הפרובוקציה התקשורתית", לחיל הים ניתנה במקרה ההוא הנחיה לעקוב אחר הספינות אך לא להתערב בהפלגתן –  ובכך הסתיים הסיפור. "אפשר למצוא במחשבי משרד החוץ את נוסח ההודעה משנת 2008 ולפרסם אותה שוב, מלה במלה, גם היום" הציע אבנרי.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס