ידיעה כתובה |

: מגמה ירוקה על הסדר הגז

סביבה נכתב על ידי

בעקבות הסדר הגז המתגבש עם מונופול הגז, הסדר שלפי הממונה להגבלים עסקיים לשעבר לא עונה לאינטרס הציבורי, והדיון בקבינט המדיני-ביטחוני שיתקיים היום (חמישי) בנושא. בארגון מגמה ירוקה" הגיבו "כי: "ההסדר אליו הגיעה המדינה עם טייקוני הגז לא מקובל עלינו בשום צורה. הליך קבלת ההחלטות כולו התנהל וממשיך להתנהל בחדרי חדרים, בישיבות ארוכות ובהולות מהרגע-להירגע וביצירת מצג שווא שהכרעה על משק הגז חייבת להתקבל בין רגע", אמר עמרי בללי, מנהל מאבק הגז ב"מגמה ירוקה". ביום שבת הקרוב תתקיים הפגנת אזרחים ופעילי המאבק נגד הגז.

"איננו יכולים לקבל את התפיסה בה עתיד משק האנרגיה והכלכלה הישראלית נחרץ בידיהם של תשובה, שטייניץ כחלון או דרעי -והציבור לא יודע דבר על המתרחש. הכרעות מסוג זה יש לקבל באופן שקוף, ולא להשאיר את הציבור שקוף. עוד לא נאמרה מבחינתנו המילה האחרונה ואנו דורשים ועדה ציבורית שקופה לקביעת עתיד משק הגז ופיקוח מיידי על מחיר הגז בגובה של מקסימום שלושה דולרים, הציבור מתחיל להבין לא רק התעשייה הישראלית אלא כל בית בישראל יכול וזכאי ליהנות מחשבון חשמל זול יותר וליהנות מהכנסות של משאב טבע ציבורי. לא ניתן לשוד הזה לקרות ונתאסף במוצאי שבת בת"א להראות שהציבור לא נשאר אדיש ולא קונה את הסיפורים שמנסים למכור לנו".

gas-2

מור גלבוע, מנכ"ל "מגמה ירוקה" אמר כי זו היא: "זוהי שעת המבחן של נבחרי הציבור שלנו שהבטיחו לנו שלא נהיה שקופים ושאפשר לשפר את איכות החיים שלנו כאן וגם להוריד את יוקר המחיה. לא יעלה על הדעת שהסוגייה הכלכלית- חברתית הגדולה ביותר שידענו אי פעם תתקבל תחת מעטה של סודיות וחשאיות יחד עם טייקוני וברוני הגז הטבעי. משאב טבע יקר זה הוא רכושם הבלעדי של אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל ולא של יצחק תשובה ונובל אנרג'י. עלות הגז הטבעי מוערכת באלף מיליארד ש"ח- סכום כסף שאינו נתפס על הדעת ויכול לשמש אותנו לעוד עשרות רבות של שנים בהורדת יוקר המחיה, בפיתוח תעשייה מקומית משגשגת ובשיפור איכות החיים של כולנו. זוהי שעת חירום בה הציבור צריך להתעורר ולעצור את שוד הגז הטבעי שלנו. בתיאטרון האבסורד בו כחלון, שטייניץ ודרעי קשובים רק לטייקוני הגז ואדישים לאינטרס הציבורי הרחב הוא מחזה מקומם וכואב. בשם מיליוני אזרחי ישראל אני קורא להם לא להפקיר את עתידנו מחר בקבינט ולא למכור אותנו ליצחק תשובה המונופוליסט בעבור שאריות מחוממות של נזיד עדשים. אני קורא לכל מי שגורלה של המדינה חשוב לו להגיע במוצאי שבת להפגנה בת"א, כדי ששוד הגז לא יצא לפועל וכדי שנוכל להגן על עתידה של ישראל ועל חוסנה החברתי והכלכלי לעוד דורות רבים".

במוצאי שבת הקרובה, ה-27.6, בשעה 8:00 ברחוב שאול המלך 8 בת"א, תתקיים הפגנת אזרחים ופעילי מאבק הגז.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס