ידיעה כתובה |

: תיאטרון אל-מידאן לא לבד

תרבות נכתב על ידי

כינוס בחיפה להקמת וועד עממי להגנה על התרבות הפלסטינית; תיאטרון אל-מידאן לא לבד
אמנים פלסטינים ועובדים במוסדות תרבות מארגנים כינוס חירום שיתקיים ביום שבת ה- 20.6.15 בשעה 14:00 בצהריים בתיאטרון אלמידאן בחיפה. מטרת הכינוס היא לגבש עמדה מאוחדת ולהכריז על הקמת וועד עממי להגנה על התרבות הפלסטינית, ותיאום צעדים פרקטיים נגד החלטת משרד התרבות, משרד החינוך ועיריית חיפה להקפיא את תקציבי תיאטרון אל-מידאן על רקע הפקת ההצגה "הזמן המקביל", שמביאה את סיפורם של אסירים פלסטינים. בין הנוכחים והדוברים בכנס יהיו במאי ההצגה בשאר מורקוס, השחקן יוסף אבו ורדה, ח"כ אחמד טיבי וח"כ חנין זועבי ועוד רבים.

שלט הכניסה לתיאטרון אלמידאן

שלט הכניסה לתיאטרון אלמידאן

המארגנים קוראים לאמנים, אנשי תקשורת, עובדים במוסדות תרבות, ארגוני החברה האזרחית הפלסטינית בישראל ומפלגות ותנועות פוליטיות, להצטרף לכנס ולמאבק של תאטרון אל–מידאן, מתוך הבנה כי נשקפת סכנה לזכותו של הציבור הערבי לביטוי ויצירה. בנוסח ההזמנה, מתארים המארגנים את הצעדים הממשלתיים בימים האחרונים כתקיפה ברוטאלית מטעם הרשויות נגד חופש היצירה והביטוי. שרת התרבות תוקפת ומאיימת ומקפיאה תקציבים לכל מי שלא מסכים לעמדותיה הגזעניות, ושר החינוך מקבל החלטות פאשיסטיות.

אחד האולמות בתיאטרון אלמידאן

אחד האולמות בתיאטרון אלמידאן

עוד נכתב בהזמנה לכנס כי "אנחנו לא ניכנע. אנחנו נושאים בדאגות של החברה שלנו ושל העם שלנו. יש לנו אחריות מוסרית כלפי התוכן שאנו מציגים לציבור שלנו וכן אחריות מוסרית לתרבות שלנו ולערכים שלנו. אנו מאמינים בחופש דעות ואמנות ולא נסכים לכל התערבות מצד הרשויות בתוכן התרבותי והאמנותי שלנו."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס