יום שלישי   07-07-2020
עדכון חדשות |

: מתחם הרכב בת"א נתפס ע"י רשות מקרקעי ישראל

חברה נכתב על ידי

אחד הפינויים הגדולים של רשות מקרקעי ישראל בתקופה האחרונה החל היום בבוקר (2.6.2015). מפקחי רשות מקרקעי ישראל בסיוע וליווי משטרתי תפסו חזקה במתחם של כ- 30,000 מ"ר בתחום השיפוט של ת"א, בגבול העיר חולון, שהוחזק ללא אישור ובניגוד לחוק על אדמות מדינה. המתחם, בו מאוכסנים אלפי שילדות של כלי רכב וחלקי חילוף, מנוהל ע"י פולש בשם דאלק חמיס. תפיסת החזקה במתחם מבוצעת בהליך הוצאה לפועל שהחל לאחר שחמיס נמנע מלציית לפסק דין בהסכמה שהתקבל בשנת 2008 בקץ הליך משפטי ארוך שהגיע בהמשך עד לבית המשפט העליון.

סוף ל"מתחם הרכב" של דרום ת"א: בסופו של מאבק משפטי ממושך שהתנהל שנים רבות על ידי רשות מקרקעי ישראל כנגד דאלק חמיס, תפסו מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, בליווי כוחות משטרה, חזקה במתחם ענק, בהיקף של כ- 30000 מ"ר, באזור משרד הרישוי בחולון (בתחום השיפוט של העיר ת"א). במהלך ההכנות לביצוע פעולת האכיפה התגלה כי הפולשים הגדילו ואף השתלטו על חלק משטח משרד הרישוי בחולון תוך שהם מספחים ותופסים שטחים המקיפים את מבני משרד התחבורה הממוקמים בסמוך ובצמידות למתחם זה.

במסגרת תפיסת החזקה במתחם נהרסו 5 מבנים בלתי חוקיים, כשעיקר המתחם שימש לאחסנת גרוטאות רכב וחלקי חילוף.

vecial2

צילום: רשות מקרקעי ישראל

ההליך המשפטי שניהלה רשות מקרקעי ישראל בדרישה לפינוי המתחם התנהל שנים רבות ואף הגיע לבית המשפט העליון, כאשר בסופו של דבר התקבל פסק דין המחייב את חמיס לפנות את המתחם בשלבים. חמיס נמנע מלציית לפסק הדין ולא פינה את הקרקע ולפיכך תפסה הרשות חזקה במתחם בהליך הוצאה לפועל.

צילום: רשות מקרקעי ישראל

צילום: רשות מקרקעי ישראל

עם גמר הפינוי אמורה עיריית תל אביב בשיתוף רשות מקרקעי ישראל להפוך את המתחם הענק לגינה זמנית לרווחת הציבור, עד להחלטה על הייעוד והשימוש בקרקע.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס