ידיעה כתובה |

: "בנט, אמרת שאתה שר לכולם, התכוונת גם לנו?"

חברה נכתב על ידי

מאות מורים, הורים ואנשי דת נוצרים הפגינו אתמול (27.05.2015) מול משרד החינוך בירושלים במחאה על מדיניות התקצוב המפלה והגבלת העצמאות של בתי הספר הקהילתיים הערבים-פלסטינים. גם נציגי "הרשימה המשותפת" בכנסת הגיעו להפגנה והביעו את תמיכתם במאבק. כך דיווח אתר החדשות "ערביי 48".

לדבריי המפגינים, משרד החינוך מנסה לבטל את עצמאות בתי הספר הקהילתיים ע"י קיצוצים תקציביים מצד אחד והכרחת בתי הספר להקטין את תשלומי ההורים מצד שני – מה שיוביל למחסור כספי ולמשבר תקציבי קשה בכל מוסדות הלימוד הקהילתיים.

במהלך ההפגנה נאמה ח"כ עאידה תומא (הרשימה המשותפת) ואמרה:"המוסדות התרבותיים והלאומיים האלו אשר במשך שנים רבות הוציאו מתוכם אלפים מבני עמנו ומהנהגות החברה הזאת, הם מוסדות שאנחנו צריכים לשמור עליהם, לפתח אותם ולהגן עליהם… אני רואה צורך הכרחי בהסלמת צעדי המחאה נגד מדיניות מניעת תקצוב בתי הספר של משרד החינוך. מהצד שלנו, הרשימה המשותפת, נשקיע את כל האנרגיות ומשאבים הפרלמנטרים למען הסוגייה הזאת."

במהלך ההפגנה המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב: "חינוך ילדינו- גאוות דורינו"  "בתי ספרנו לא למכירה" וגם "בנט, אמרת שאתה שר לכולם, התכוונת גם לנו?"

pic-3

באדיבות "Arab 48"

בהמשך נאמה גם ח"כ חנין זועבי והוסיפה: "המדינה מנסה להשתלט על מוסדותינו התרבותיים החשובים ביותר, על המוסדות שבהם עדיין נהנים ממרחב ניהול עצמי ומתאפיינים במצוינות ושמירה על הזהות הלאומית… משרד החינוך מבקש שהמוסדות הכניסייתיים ימסרו לה תשתית חינוכית של בתי ספר שכולם הוקמו הרבה לפני המדינה העברית. בית ספר טרה סנטה בעכו בן יותר מ-400 שנה! אז במקום שהמדינה תכיר בהזנחת בתי הספר, ובכך שהיא מונעת העברת מאות מיליוני שקלים שמגיעים להם ולוקחת אותם לבתי ספר יהודיים בהתנחלויות, ובמקום שתכיר במצוינות המדעית, התרבותית והאקדמית של בתי הספר האלו אשר מכילים 30 אלף תלמידים – היא דורשת לסגור אותם ולהפוך אותם למוסדות ממשלתיים רשמיים!"

  כתבות ווידאו שחבל לפספס