ידיעה כתובה |

: הנשיא נפגש עם מייסד התנועה לזכויות בע"ח

סביבה נכתב על ידי

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום עם ד"ר אלכס הרשאפט, ניצול גטו ורשה, מהאבות המייסדים של התנועה העולמית לזכויות בעלי-חיים, ועם מיקי חיימוביץ', מובילת קמפיין "יום שני ללא בשר".
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין: "הפכתי לצמחוני לאחר שראיתי בעיני בית מטבחיים, בעודי הולך עם הכלב שלי. מאותו הרגע הבנתי שאינני יכול לאכול את מי שיש בו נפש. בחרתי להיות צמחוני ממניעים אידיאולוגיים אם כי אינני כופה דעתי על אף אדם הבוחר לאכול בשר."

ד"ר אלכס הרשאפט: "התרגשתי להיפגש עם הנשיא הצמחוני של מדינת ישראל. הבעתי בפניו את הערכתי על כך שבחר לציין את יום העצמאות של ישראל באירוע צמחוני. אני מאמין שישראל היא אור לגויים בכל הקשור לטבעונות וזכויות בעלי-חיים. המודעות הציבורית לנושא מפותחת, והנגישות של המזון הטבעוני מרשימה. בביקור בארץ אני זוכה להצצה לעתיד של התפתחות הטבעונות בעולם".

צילום:  מרק ניימן, לע"מ.

צילום: מרק ניימן, לע"מ.

לצד ד"ר הרשאפט, השתתפו בפגישה מיקי חיימוביץ', מובילת קמפיין "שני ללא בשר", ואורי שביט, עיתונאית אוכל ופעילה לזכויות בעלי-חיים. ד"ר הרשאפט מבקר בימים אלו בישראל ומרצה ברחבי הארץ, במסגרת מסע הרצאות שהחל בארצות הברית, תחת הכותרת "מגטו ורשה לחמלה לכל", המספר את סיפורו האישי – מילדותו בגטו ורשה, הדרך בה נחלץ מהגטו, והחלטתו להקדיש את חייו לסיוע לחסרי ישע. בהרצאתו הוא מספר על האופן שבו התמודד עם הטראומה והאבל על אובדן משפחתו, על כוחה המעצים של החמלה, ועל האופן שעברו עיצב את ערכיו, את השקפת עולמו ואת מפעל חייו.

הרשאפט, יליד 1934, צמחוני מאז 1961 וטבעוני מאז 1981, הוא מייסד הארגון האמריקאי FARM, שמתמקד במאבק בהתעללות בבעלי-חיים במשקים תעשייתיים, והוביל את הדרך שבה התפתחה התנועה העולמית לזכויות בעלי-חיים. הוא יזם את היום הבינלאומי להזדהות עם בעלי-חיים במשקים, המצוין זה 32 שנים בעשרות מדינות ב-2.10 (יום הולדתו של גנדי), ואת היום הבינלאומי ללא בשר (2.3). מדי שנה מארגן FARM את הוועידה השנתית של ארגוני בעלי החיים בארה"ב. כמו כן, הרשאפט חבר בהנהלת ארגון היהודים הצמחונים בצפון אמריקה.
בין הרצאותיו בישראל, ד"ר הרשאפט מקיים מפגשים עם פעילים ישראליים להגנת בעלי-חיים ב"אנונימוס" וב"תנו לחיות לחיות", ומתרשם מהסצנה הטבעונית השוקקת. לאחרונה תל-אביב נבחרה כעיר הידידותית ביותר לטבעונים בעולם – כך לפי דירוג שפרסם מגזין האוכל The Daily Meal.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס