ידיעה כתובה |

: האם קיים הסדר עם ממשלת אוגנדה?

חברה נכתב על ידי

העיתון New Vision  שרואה אור באוגנדה פירסם אתמול (שלישי 28.4) כתבה נרחבת על ההסכם הקיים לכאורה עם ישראל בדבר העברת מבקשי מקלט לתחומה. בכתבה מכחישים שר החוץ האוגנדי, דוברת משרד הפנים, גורם בכיר נוסף במשרד החוץ ונציב הפליטים במשרד ראש הממשלה את קיומו של כל הסכם עם ישראל. שר החוץ אף הדגיש כי אם אכן התבצעו העברות שכאלה, הרי שהן נעשו באופן בלתי חוקי.

מתוך New Vision 28.4.2015

מתוך New Vision 28.4.2015

בעקבות פרסום הכתבה נמסר מהמוקד למהגרים ופליטים כי: "ההכחשה הגורפת של ממשלת אוגנדה מדאיגה וממחישה את הפער בין הבטחותיה של ישראל למציאות בפועל", נמסר מהמוקד לפליטים ולמהגרים. "העדויות שברשותנו מצביעות על כך שמבקשי מקלט רבים נשלחו לאוגנדה וגילו כי בניגוד למה שישראל הבטיחה להם, אין להם שום מעמד חוקי, יכולת לשכור דירה, לעבוד או להגיש בקשת מקלט. הדיווח הנוכחי מוכיח שוב כי ישראל משחקת בחיי אדם ומפקירה את מבקשי המקלט למסעות מסוכנים, ללא כל ערובה לביטחונם".

עוד על החשד להעברת מבקשי מקלט לאוגנדה:

תכנית אוגנדה (לדף הכתבה »)

לאחרונה הודיע שר הפנים גדעון סער, כי אחרי החגים תחל ישראל בגירושם של מבקשי מקלט לאוגנדה במסגרת הסכם שהושג בין המדינות. מאוחר יותר, בכירים במשרדי הממשלה בישראל ובאוגנדה הכחישו את הדברים. על המשמעות של הצהרת השר והכחשתה, בכתבה הבאה.
הופק ע"י: | עלה ב: 18/09/2013

  כתבות ווידאו שחבל לפספס