יום ראשון   09-08-2020
עדכון חדשות |

: דיון להחזרת זכויות התכנון לידי הפלסטינים

מדינה נכתב על ידי

ביום א' ה-12.04.15 ב-10:00 יתקיים דיון חשוב בעתירה לבג"צ של מועצות פלסטיניות, רבנים למען זכויות האדם וארגונים נוספים בדרישה להשיב סמכויות תכנון לכפרים הפלסטינים בשטח C שבשליטה ישראלית מלאה.

rabanim-tichnon

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

כיום חולשת על התכנון בכפרים הפלסטינים בשטח C מערכת תכנון צבאית ללא ייצוג לתושבים כנהוג בדמוקרטיה; מערכת תכנון שכמעט ולא מאשרת בנייה חדשה לכפרים, לא מוציאה תוכניות מיתאר לרובם או מקצה להם תוכניות מצומצמות בהרבה מהמקובל (ובפרט מצומצמות ביחס להתנחלויות בעלות מספר דומה של תושבים). התוצאה היא חוסר יכולת של הפלסטינים לבנות כחוק וכן הריסות של מאות בתים ומבנים כל שנה, שנבנו בלית ברירה ללא היתר. המדינה טוענת כי סוגיה זו צריכה להיות מוכרעת במשא ומתן, למרות שלא מדובר כלל בסוגייה מדינית, אלא במתן זכויות תכנוניות ברמה המוניציפלית, המקומית. ישראל מחילה שתי מערכות תכנון נפרדות על בסיס אתני-לאומי באותו שטח – למתנחלים מערכת תכנון אזרחית עם ייצוג לתושבים; לפלסטינים מערכת תכנון צבאית ללא ייצוג לתושבים.

22167
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

התוצאה היא אפלייה קשה: פחות מ-1% מהשטח הרציף של הגדה, (שטח C) המיועד לפיתוח פלסטיני, לעומת 70% משטח C שנמצא בשטחי המועצות המקומיות של ההתנחלויות.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס