ידיעה כתובה |

: פאנלים סולריים של חאן אל אחמר הוחרמו

מדינה נכתב על ידי

המינהל האזרחי החרים אתמול (ה-1.4.2015) 11 פאנלים סולריים של היישוב הבדואי הפלסטיני חאן אל אחמר הסמוך להתנחלות כפר אדומים. פעילי רבנים למען זכויות האדם ניסו למנוע את ההחרמה באמצעות התנגדות אזרחית לא-אלימה.

1

באדיבות רבנים למען זכויות אדם

חאן אל אחמר, הקיים מאז שנות ה-50, הינו אחד היישובים העניים בגדה המערבית ותושביו גרים בפחונים, בתנאים מחפירים. את החשמל, מפיק הכפר מפאנלים סולאריים שקיבל לפני מספר שבועות בתרומה.

3

באדיבות רבנים למען זכויות אדם

מראשית דרכו ליישוב לא היו היתרים, וב-2011 ניתנו צווי הריסה על כל המבנים והאוהלים ביישוב ובמהלך משפטי, הצליחו תושבי חאן אל אחמר להשיג מבג"ץ צו ביניים שעדיין בתוקף ומונע את הריסת היישוב. במקביל, עומדת תוכנית נועיימה, להעברה בכפייה של ישובים בדואים ברחבי הגדה וריכוזם בעיר, שתיבנה בסמוך לכפר נועיימה. מעבר לכך שתוכנית זו מנוגדת לחלוטין לרצונות ולצרכים של הבדואים בגדה, תוכנית זו מצד אחד מקפיאה את ההריסה של המבנים השונים, כפי שגם אישר המנהל האזרחי לפני מספר שבועות, ש"לא ייהרסו מבנים עד לבחינה מחודשת של תוכנית נועיימה", אך גם משמשת תירוץ שלא לחבר את היישוב למים, לאשר בנייה של בתי ספר, מבני מגורים ועוד.

לדברי עו"ד שלמה לקר המייצג את התושבים, ההחרמה  של הלוחות הסולארים לא חוקית, מאחר ולוחות סולארים אינם מבנים. לטענתו, ההחרמה של הלוחות הסולאריים מטרתה אך ורק לשבור את רוחם של התושבים.

גיא בוטביה צילם את החרמת הלוחות.

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס