ידיעה כתובה |

: המאבק נגד הבנייה על הרי ירושלים הגיע לת"א

סביבה נכתב על ידי

המאבק נגד הבנייה על הרי ירושלים הגיע לת"א: פעילי סביבה ותושבים הפגינו מול משרד האדריכלים הממונה על יישום התוכניות.

בשעה זו מפגינים פעילי מגמה ירוקה וארגונים מהקואליציה לשמירה על הרי ירושלים מול משרדי דב קורן אדריכלים – המשרד המתכנן את הבניה בהר חרת שבאיזור הסטף. המפגינים קוראים לאדריכלים לא לתת יד לבנייה שתהרוס את הרי ירושלים ותחליש את העיר.

jeru-2

צילום: מגמה ירוקה

בחודשים הקרובים צפויות להגיע לשולחן הותמ"ל תכניות בניה ענקיות בהרי ירושלים, בסדר גודל של כ-40,000 יחידות דיור ובשטח של 18 אלף דונם, הכוללות בנייה באזור הסטף, במורדות הדסה, רכס לבן ועוד. התוכנית זוכה להתנגדות רחבה מצד גופים ירוקים כגון החברה להגנת הטבע, קק"ל ורשות שמורות הטבע והגנים בנוסף להתנגדות של ראש העיר ניר ברקת.

התוכניות הן הרחבה של תוכנית ספדי, שכבר נעצרה בעבר משיקולים חברתיים וסביבתיים. על פי דוח של אורי ברששת ושות' שפורסם בחודש שעבר קיימות בתוך העיר עתודות בנייה של 60,000 יחידות דיור, מספיק כדי לענות על הביקוש לדיור.

jeru-1

צילום: מגמה ירוקה

התוכניות מקודמות בותמ"ל – ועדה שבכוחה לאשר תוך 45 יום תוכניות בנייה גדולות (של 700 יחידות דיור ומעלה) בלי לעבור את מנגנוני הביקורת והגופים המקצועיים הרגילים. על החלטות הועדה לא ניתן לערער לבג"ץ.

ניקול בכר, מארגנת קהילתית, מגמה ירוקה: "בנייה מחוץ לעיר לא רק תהרוס את הריאות הירוקות, אלא תחליש את מרכז העיר ירושלים. התוכניות מקודמות ללא שקיפות ושיתוף הציבור וללא ביקורת מקצועית. אנחנו פותחים היום במאבק שימשך עד שנציל את ירושלים ואת ההרים שסביבה, למענינו ולמען הדורות הבאים. אנחנו קוראים למשרד האדריכלים דב קורן לא לתת יד לאסון הזה".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס