תמלול הכתבה: ט"ו בשבט של מחאות

ט"ו בשבט של מחאות
מגישה: מחר חל טו בשבט, חג לאילנות ומסתבר שגם חג למחאות. פעילי מגמה ירוקה וסטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון, נטעו השבוע עצים בבאר שבע במחאה על התוכנית הממשלתית להקמת "עשרת הישובים" בנגב שעלותה מוערכת ב-4.5 מיליארד שקלים.

קריאות מפגינים: עוצרים את תכונית "עשרת היישובים"!
-עוצרים את תכונית "עשרת היישובים"!

שני מיכאל: פשוט לבנות בתים לעשירים בלבד, להרוס את כל השטח הפתוח בערד להרוס את פיסות הטבע האחרונות שיש לנו במדינה הזאת.

אנה בר-אור: כל יחידת דיור בישוב חדש עולה פי 3 מיחידת דיור בעיר קיימת ויש עתודות של קרקע בערים הקיימות. תבנו את יחידות הדיור האלה בערים הקיימות תהפכו אותן לאטרקטיביות לאוכלוסיות מהמרכז שאתם שואפים להביא.

קריאות מפגינים: להשקיע בערים ולא בפרברים!
-להשקיע בערים ולא בפרברים!

אנה בר-אור: רואים שבעבר הקמה של ישובים כגון מיתר, ועומר ולהבים שהציעו איכות חיים ברמה גבוה לא הביאו משפחות מהמרכז. ישראל היא אחת המדינות הצפופות בעולם המערבי ושיאנית עולם בהקמה של ישובים חדשים לאוכלוסייה.

מגישה: הפעילים, התחפשו לדמויותיהן של שר השיכון וראשי הערים הגדולות בנגב. הם קראו לראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' להצטרף לשרים כמו יעל גרמן, ולחתום על עצומה הקוראת להפנות את המשאבים לחיזוק ופיתוח התשתיות בערי הנגב הקיימות, ובראשם- ערד, באר שבע, דימונה, כסייפה וחורה.

שני מיכאל: אין ספק שהסיפור הזה מעבר לפגיע סביבתית וחברתית הוא כמובן תחת כותרת לאומית של "בואו ניישב עכשיו יהודים כאן כדי שהבדואים לא יתיישבו במקומות האלה".

אנה בר-אור: יש קשר בין פראוור ל"עשרת היישובים", מה שאנחנו אומרים זה "שעשרת היישובים" זה לא פתרון. הפתרון של עשרת היישובים הוא בא לנסות לתחום, אז מה תבנה עכשיו בכל רחבי הנגב כדי לתפוס אותו מפני הבדואים? יש פה בהחלט שימוש פוליטי בקרקע.

אורי טרבולוס: באנו היום נכנסו פנימה לרוביק (דנילוביץ') אמרנו לו: "רוביק תחתום על העצומה אל תהיה דג. לא יכול להיות שדופקים את באר-שבע, נושא כל כך חשוב, נושא כל כך מהותי, ואתה כמו דג מפחד להביע את העמדה שלך.

מגישה: ראש העיר שהיה בלשכתו בזמן ההפגנה ברחבת העירייה, נמנע מלהתראיין ואף סירב להיפגש עם המפגינים.
אירוע נטיעות נוסף יערך ביום חמישי בשכונת הקטמונים בירושלים במחאה על מדיניות כלכלית מקטבת ובכפר פלסטיני בגדה במחאה על אירועי הטרור המכונים "תג מחיר". פרטים על הצטרפות והסעות בדף הפייסבוק של "רבנים למען זכויות האדם".

סוף תמלול הכתבה: ט"ו בשבט של מחאות
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס