ידיעה כתובה |

: פשעי מלחמה ב-"צוק איתן"

מדינה נכתב על ידי

אמנסטי אינטרנשיונל: בזמן הלחימה בעזה ב-2014, קבוצות פלסטיניות חמושות הרגו אזרחים משני הצדדים במתקפות המהוות פשעי מלחמה. דו"ח אמנסטי אינטרנשיונל טוען כי בירי חסר ההבחנה אל עבר אוכלוסיה אזרחית בישראל, הפגינו קבוצות פלסטיניות חמושות זלזול מחריד בחיי אזרחים.

הדו"ח החדש של אמנסטי אינטרנשיונל, "בלתי חוקי וקטלני: מתקפות רקטות ומרגמות על ידי קבוצות פלסטיניות חמושות במהלך הלחימה בישראל/עזה ב-2014", מביא ראיות לכך שכמה מהמתקפות שנורו מרצועת עזה היוו פשעי מלחמה. הדו"ח סוקר את התקריות בהן נהרגו אזרחים בשטח ישראל מן הירי, וכן תקרית בה נהרגו 13 אזרחים פלסטינים, בהם 11 ילדים, מטיל שנורה מרצועת עזה ונפל במחנה הפליטים אל שאטי הממוקם ברצועה.
על פי נתוני האו"ם, למעלה מ-4,800 רקטות ו-1,700 פצצות מרגמה נורו מעזה אל עבר ישראל במהלך הלחימה. כ-224 מתוכם נחתו באיזורי מגורים ומערכת "כיפת ברזל" יירטה רבים אחרים. לפחות 1,585 אזרחים פלסטינים ובהם 530 ילדים נהרגו בעזה במהלך הלחימה.

צילום: Israel Defense Forces

צילום: Israel Defense Forces

זהו הדו"ח השלישי שמפרסם אמנסטי אינטרנשיונל על הלחימה בעזה בקיץ 2014. בנובמבר 2014 פורסם הדו"ח "משפחות תחת ההריסות: תקיפות ישראליות על בתי-מגורים מאוכלסים" וחודש לאחר מכן פורסם "שום דבר לא חסין: תקיפות של מבנים מרכזיים בעזה בידי ישראל".

"על הקבוצות הפלסטיניות החמושות לשים קץ למתקפות על ישירות על אזרחים ולירי ללא הבחנה. עליהן אף לנקוט באמצעי זהירות ישימים על מנת להגן על האזרחים ברצועת עזה מתוצאות התקפות אלה, ובתוך כך נקיטת כל האמצעים האפשריים להימנע ממיקום לוחמים חמושים בתוך או בקרבת אזורי אוכלוסייה"אמר פיליפ לות'ר, מנהל אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה באמנסטי אינטרנשיונל. "על הרשויות הישראליות והפלסטיניות לשתף פעולה עם חקירת האו"ם ועם בית הדין הבינלאומי ולסיים עשרות שנים של אי מיצוי הדין, שהביאו למעגל הפרות שבו שילמו אזרחים משני הצדדים מחיר כבר".

לדו"ח המלא

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס