ידיעה כתובה |

: שמואל ירושלמי על מעצרו ומחיקת דפי הפייסבוק

חברה נכתב על ידי

שמואל ירושלמי, פעיל חברתי ומשורר מבאר שבע כתב בפייסבוק נגד יצחק תשובה. תלונה שהוגשה נגדו במשטרה הובילה למעצרו ולחקירתו ביחידת להב 433. מחשבו הוחרם והדפים שלו בפייסבוק נמחקו בידי חוקרי המשטרה.

עדות אישית:
בשעה 6.30 בבוקר דפקו על הדלת. פתחתי והיו שם שלושה שוטרים בלבוש אזרחי. הם אמרו לי 'יש לנו צו דחוף של שופט להחרים את המחשב שלך'. הם עשו חיפשו בכל החדר, הפכו את כל הניירות שלי והסתכלו בהם, והחרימו גם כמה דיסקטים. ואז הם אמרו 'תתלבש, אתה בא איתנו עכשיו לחקירה ביחידת להב 433'. שאלתי אותם 'מה פתאום? מה עשיתי? מה פתאום אתם מחרימים לי את המחשב?' הם אמרו 'אתה הפצת דברי הסתה, את היתר תשמע בחקירה'.

נסענו עד לוד והגענו למשרדים של להב 433. אני יודע שלהב 433 זאת יחידה לחקירה של פשיעה חמורה ולא הבנתי איך התגלגלתי לשם – אני לא מעורב בפשיעה חמורה וגם לא בפשיעה קלה, אני פעיל חברתי ולא פושע. שאלתי אותם איך אני מקושר ליחידה הזאת ולמה היא מגלה בי ענין וחוקרת אותי, והם אמרו 'להב 433 עוסקת גם בפשיעה במרחב הסייבר, ובזה אתה חשוד – הסתה באינטרנט'.

הם הכניסו אותי לחדר החקירות ואז סוף סוף הבנתי מה הסיפור, הבנתי שבעיקר הם מעונינים בפוסטים שכתבתי בפייסבוק נגד הטייקון יצחק תשובה. הם הציגו לי פוסטים שכתבתי במהלך השנה האחרונה בהם קראתי ליצחק תשובה לחדול מלגרש את תושבי גבעת עמל מבתיהם לשם בנית מגדלי יוקרה ובכלל שיחדול לעשוק את המוני העם בישראל ולצבור מיליארדים על חשבונם.

ראיון אישי הבוקר עם שמואל ירושלמי

ראיון עם שמואל ירושלמי על מעצרו (לדף הכתבה »)

שמואל ירושלמי, פעיל חברתי ומשורר מבאר שבע כתב בפייסבוק נגד יצחק תשובה. תלונה שהוגשה נגדו במשטרה הובילה למעצרו ולחקירתו ביחידת להב 433. מחשבו הוחרם והדפים שלו בפייסבוק נמחקו בידי חוקרי המשטרה.
הופק ע"י: | עלה ב: 24/03/2015

הם הציגו לי פוסט שכתבתי בו אמרתי 'כל הכסף וכל עורכי הדין, שום דבר לא יציל את הטייקונים מזעם ההמונים'. הם אמרו לי שהקב"ט הראשי של חברת 'דלק' בבעלות יצחק תשובה הגיש נגדי תלונה במשטרה בטענה שאני 'מסית לרצוח' את המעביד שלו. אמרתי להם שבהחלט זאת לא כוונתי, שאני לא רוצה לפגוע באף אחד, אפילו לא בטייקונים שעושקים את העם, אני רק רוצה שתהיה מהפכה חברתית שתחזיר לעובדים ולעניים את הזכויות שנגזלו מהם.

הם גם הציגו לי פוסט שבו קראתי ללוחמי החופש הפלסטינים להתאחד עם המוני העם בישראל ולהבין שהקפיטליסטים הישראלים והקפיטליסטים הפלסטינים הם האויבים המשותפים של המוני העם הישראלים והפלסטינים. הם טענו שהשימוש שלי במונח 'לוחמי חופש פלסטינים' מעיד שאני 'תומך בטרור'. אמרתי שזה בדיוק להיפך, אם הם קראו את הפוסטים שלי בפייסבוק הם צריכים לדעת שאני מתנגד לפיגועים נגד אזרחים, וצריך במקום זה מהפכה חברתית משותפת של ההמונים הישראלים והפלסטינים.

בשלב מסוים ביקשתי שיאפשרו לי להתייעץ עם עורך דין. הם הסכימו, והגיעה לשם עורכת דין ממשרד הסניגוריה הציבורית, כי אין לי עורך דין משלי. אבל העורכת דין לא ממש עזרה לי. היא הציעה לי להתכחש למה שנכתב בפייסבוק ולטעון שמישהו פרץ לדף שלי וכתב דברים בשמי. אמרתי לה שאני לא מוכן ללכת בדרך הזאת, אני עומד בגאווה מאחורי מה שכתבתי ואני לא רואה שום סיבה בעולם להסתתר או להתבייש במה שכתבתי ולהכחיש את זה.

הסברתי לשוטרים שהם צריכים להבין שהם בעצמם פועלים שעובדים קשה לפרנסתם ושהם צריכים להתייצב לצד ההמונים במקום להיות עבדים של הטייקונים. אחד השוטרים אמר לי 'אנחנו לא עובדים אצל הטייקונים, אנחנו עובדי מדינה'. אמרתי לו שאני מצטער לראות שהשוטרים הם עבדים נרצעים של הטייקונים ולא מסוגלים להבין את זה, הם פשוט לא מסוגלים לראות את הכבלים על הידיים של עצמם.

אחרי שש שעות חקירה השוטרים לקחו אותי במכונית לדיון בבית המשפט על הארכת מעצר, אבל בדרך מישהו טלפן אליהם משם ושמעתי אותו אומר להם 'השופט עייף ורוצה ללכת הביתה, אם החרמתם לו את המחשב אז תשחררו אותו'. הם אמרו לי שאני יכול ללכת והודיעו לי שהמשטרה מחקה את שני הדפים שלי בפייסבוק 'כי הם היו מלאים דברי הסתה' , והוסיפו 'אם אתה פותח דף חדש בפייסבוק מוטב לך לא לכתוב שם שום דבר על יצחק תשובה'. אמרתי להם בדברי פרידה שהם לא ישתיקו את קול המחאה.

אם יצחק תשובה והקב"ט שלו חושבים שעכשיו הם השתיקו אותי, הם טועים. לכאורה אני ותשובה זה אפילו לא דוד מול גולית, זה זבוב מול פיל. הוא טייקון גדול, אחד האנשים העשירים ביותר במדינה עם מיליארדים בבנק ועם כח ועוצמה אדירים במסדרונות השלטון, אני בסך הכל פעיל חברתי ומשורר מדירת שיכון ישנה בבאר שבע ואפילו את המחשב הטרנטה שלי הוא הצליח להחרים ועכשיו אני צריך לבקש מחברים שישאילו לי מחשב. אבל אני לא מרגיש קטן ועלוב מולו, לגמרי לא. יש לי שליחות למלא, אני נותן קול להמונים המדוכאים במדינת ישראל, וכשהם יתעוררו ויבינו את עוצמתם ויצאו לרחובות בכל כוחם תהיה פה מהפכה פי מאה או פי אלף ממה שקרה בקיץ 2011.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס