תמלול הכתבה: יום הפליט 2013

מגיש: אמנת האו"ם לפליטים שישראל הייתה מן היוזמות שלה, במטרה לדאוג לרווחת פליטי מלחמת העולם השנייה, סייעה במהלך השנים למיליוני פליטים, שנסו על נפשם ברחבי העולם, לקבל מחסה במדינות רבות. אך אותה אמנה, לא עומדת לצידם של 55,000 מבקשי המקלט החיים בישראל, רובם מאפריקה. מדינת ישראל, דווקא היא, בחרה לא לדון בבקשות המקלט שלהם, לטפל בהם באמצעות "יחידת המסתננים" ולכלוא אותם. ביום חמישי 20 ביוני, צוין יום הפליט הבינלאומי גם בישראל, אשר הוקדש ע"י ארגוני זכויות האדם, לנושא כליאת הפליטים.

מוחמד עמר, מבקש מקלט מדרפור: מערכת הביטחון הישראלית מתייחסת בקשיחות והממשלה מתייחסת אלינו כאל פושעים, אבל אנחנו לא פושעים אנחנו פליטים, אבל הם מסרבים להכיר בנו כפליטים. אנחנו צריכים הגנה, לא בצענו שום פשע, אנחנו רק מחפשים מקום בטוח, אבל ישראל  מסרבת להבין את זה.

מוחמד עמר, מבקש מקלט מדרפור: אם יהיה שלום במולדת שלי, אני אוכל לחזור בחזרה, אבל עד עכשיו כל יום ממשיכים לרצוח שם אנשים ולאנוס את הנשים וזאת הסיבה שאנחנו כאן (בישראל). אף אחד לא דואג לנו ובגלל זה החיים שלנו בסכנה.

מגיש: האירוע, כלל מוסיקה אפריקאית, שולחן הידברות בו ניתנה ההזדמנות לציבור להיחשף לסיפורם האישי של מבקשי המקלט, ודוכן החתמה לתמיכה בפליטים שכלואים בישראל.

סוף תמלול הכתבה: יום הפליט 2013

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס