ידיעה כתובה |

: הפנינג מחאה בערב פורים: גן זה לא מחסן

חברה נכתב על ידי

במחאה על המצב הקשה בגני הילדים, ההורים והילדים יוצאים לרחובות: ביום רביעי, ה- 4.3.2015 בשעה 16:00 יתקיים בכיכר רבין הפנינג של הורים וילדים, עם הופעות של יהלי סובול, חמי רודנר, איגי וקסמן, יהונתן גפן עם ורד פיקר, דידי ארז, שעת סיפור עם שרון קנטור, הפעלה של ג'סי מסי ודוכני איפור לפורים.
האירוע מתקיים ביוזמת "גן זה לא מחסן", התארגנות אזרחית של הורים, פעילים, אנשי חינוך וארגונים לשינוי חברתי מרחבי הארץ, הפועלים לקידום חינוך הולם בגיל הרך.

פעילות ופעילי "גן זה לא מחסן" דורשים לפתור באופן מידי את מצוקת כוח האדם בגנים, כך שבכל גן יהיה מספר הולם של אנשי צוות יחסית לכמות הילדים. בנוסף, דורשות הפעילות לשפר את ההכשרה שניתנת לצוותים, להתאים את הסביבה הפיזית של גני הילדים לסטנדרט ראוי, להתאים את לוח החופשות של הילדים לזה של ההורים, ולקדם את החינוך לגיל הרך בישראל לסטנדרט המקובל כיום במדינות המפותחות.
לדברי ציפי ברנד, אמא לארבעה, חברת מועצת עיריית תל אביב וממייסדות גן זה לא מחסן, "רגע לפני הבחירות כבר אין מחלוקת כי יש משבר חמור, חוצה מגזרים, בחינוך לגיל הרך. ההורים בישראל קוראים לכלול את פתרון המשבר בחינוך לגיל הרך כחלק מקווי היסוד של הממשלה העתידית, ולראשי הערים – לתת פתרון מיידי לבעיה".

לדברי עו"ד טלי ניר מהאגודה לזכויות האזרח, השותפה בהתארגנות, "בפני ההורים בישראל עומדות שתי אפשרויות רעות – לשלם אלפי שקלים בחודש על מסגרות פרטיות או לשלוח את הילדים למסגרת בעייתית, שלא עונה על הצרכים הבסיסיים שלהם. ממשלת ישראל מחויבת למימוש הזכות לחינוך של כל ילדי ישראל, והיא לא יכולה להמשיך ולהתעלם מהפגיעה היומיומית המתמשכת בפעוטות בגנים הציבוריים בכל הארץ. הפגיעה בילדים ובעתידם, שהוא גם העתיד של מדינת ישראל, מחייבים פעולה מהירה של הממשלה, למרות תקופת הבחירות".

gan-ze-lo-machsan

לדברי ריקי ארמן וטל קדיש, אימהות פעילות בהתארגנות, "אנחנו קוראות לראשי הרשויות שלא לנהל מלחמות על גב הילדים, לתת סייעת נוספת כבר היום ולהצטרף לדרישה הארצית לצמצם את מספר הילדים בכיתות גן – בהתאם להמלצת כל ועדות המומחים שדנו בנושא עד כה."

ב"גן זה לא מחסן" פועלים יחד הורים, אנשי חינוך וארגונים מרחבי הארץ, בהם: האגודה הישראלית למען הילד בגיל הרך, ארגון גננות מחנכות, שימו לב הורים – אסיפת הורים, האגודה לזכויות האזרח בישראל, מאמאזון, "עמותת איתך-מעכי משפטניות למען צדק חברתי", "התארגנות הסייעות הארצית", ארגון כולנו משפחה והקליניקה למשפט ומדיניות חינוך באוניברסיטת חיפה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס