ידיעה כתובה |

: קוראים לאירופה להגביר את הלחץ

מדינה נכתב על ידי

עצומה חדשה קוראת לאיחוד האירופי להגביר את הלחץ על ישראל לסיום הכיבוש. העצומה קוראת למדינות אירופה להחרים מוצרים מהתנחלויות, להגביל כניסת מתנחלים ולהגביל שיתוף פעולה אקדמי. עצומה זו מחזקת את הלובי שעושים פעילים ופעילות באירופה ודורשת מאירופה להבהיר לממשלת ישראל, בעיקר לקראת הבחירות, כי לא תתן גב להפרות של זכויות אדם.

נוסח העצומה:

"אנו, אזרחי ואזרחיות ישראל, פונות אל מדינות האיחוד האירופי לפעול להגברת הלחץ הבינלאומי על ממשלת ישראל לכבד את החוק הבינלאומי וזכויות האדם בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים.

בנובמבר השנה (2014), התפרסם מסמך המונה צעדים שונים שמדינות האיחוד האירופי שוקלת לנקוט בהם כנגד הפרות של החוק הבינלאומי בהתנחלויות הישראליות, וזאת כתוצאה מהתגברות מקרי האלימות הממסדית והגזענות בירושלים אליה אנו עדים בחודשים האחרונים. אלימות שעד כה גבתה את חייהם של 23 אנשים (13 פלסטינים ו10 ישראלים) בירושלים לבדה, כמו גם מאות פצועים. ההבנה של מדינות האיחוד האירופי כי מדובר בתוצאה של הקיבעון המדיני, של הרחבת ההתנחלויות והשליטה הישראלית בשטחים, הינה מבורכת, ואנו שמחים לראות כי האיחוד האירופי שוקל להשתמש באמצעים העומדים לרשותו להגברת הלחץ על מדינת ישראל לשנות את מדיניותה המפלה.

בימים אלו בהם האלימות הישראלית נמשכת, וזולגת מפעילות הצבא והמשטרה בשטחים ובמזרח ירושלים, כולל הריגתו של השר הפלסטיני זיאד אבו עין, אל קיצוניים ישראלים התוקפים ערבים ברחובות ירושלים, כולל שריפה של בית הספר הדו-לשוני בירושלים, אנו מבקשים מכם להוציא אל הפועל את הצעדים שהצעתם, ואף יותר מכן.

אנו קוראים לכם:
– לא רק לסמן מוצרים המיוצרים בהתנחלויות בניגוד לחוק הבינלאומי, אלא, כפי שאנו עושים בעצמנו, להחרים אותם.
– להגביל את כניסתם של מתנחלים אלימים למדינות האיחוד האירופי, ובראשם פוליטיקאים ישראלים המתגוררים עצמם בהתנחלויות בניגוד לחוק הבינלאומי, ומסיתים את הציבור לגזענות ואלימות.
– להתנות שיתוף פעולה כלכלי ואקדמי עם ישראל בכיבוד ויישום החוק הבינלאומי.
– להורות על חברות אירופאיות לפעול על פי החוק הבינלאומי, ולנקוט באמצעים חוקיים כנגד חברות אירופאיות הפועלות בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים בניגוד לחוק הבינלאומי.

בזמנים קשים אלו, ולקראת הבחירות בישראל אנו קוראים לכם לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותכם להבהיר לממשלת ישראל היוצאת, וזו שתבוא אחריה, כי הקהילה הבינלאומית לא תאפשר חסינות להפרות הישראליות של זכויות אדם והחוק הבינלאומי."

לחתימה על העצומה

עצומה זו מצטרפת לעצומות נוספות מהחודשים האחרונים, שקראו למדינות אירופה ולאו"ם להכיר במדינה פלסטינית. על ההשפעה של עצומות אלו, מסביר אלון ליאל:

הכרה במדינת פלסטין על ידי מדינות אירופה (לדף הכתבה »)

בתקופה האחרונה אנו עדים לגל של הכרה במדינת פלסטין - בריטניה, צרפת, שבדיה ועוד הכירו במדינת פלסטין והיד עוד נטויה. גל זה אינו מקרי ונובע בין היתר מעבודתו של אלון ליאל, שגריר ישראל בדרום אפריקה לשעבר, ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר וכיום אחד המקדמים העיקריים של קמפיין ההכרה בפלסטין. ב-6.1 התארח אלון ליאל בערב "לוחמים לשלום" בירושלים וסיפר על הקמפיין המתמשך מול ממשלות ופרלמנטים אירופאים, אפקטיביות של לחץ בינלאומי או דיפלומטי אחר, מאפיינים של דעת הקהל האירופית ועוד. לאחר ההרצאה נערך פאנל יחד עם אלון ליאל וחברים פלסטיניים בתנועה.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/01/2015

ניתן גם להאזין לתוכן של כתבה זו (מצב פודקסט) :

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) 21 בפברואר, 2015  בשעה 18:37

    הוא בעצמו מודה שהאישום באפרטהייד זה טריק.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס