ידיעה כתובה |

: ל"פרס ירושלים לחירות הפרט" אין מקום בי-ם

חברה נכתב על ידי

הפגנת מחאה: ל"פרס ירושלים לחירות הפרט" אין מקום בעיר ששליש מתושביה חיים בגטאות ומאחורי חומות.
קבוצת פעילי זכויות אדם בראשות אילנה המרמן קיימה אמש משמרת מחאה שקטה בכניסה לאולם ימק"א בירושלים, כדי להביע מחאה על הענקת "פרס ירושלים לחירות הפרט" מטעם עירית ירושלים.
הפרס הוענק השנה לסופר האלבני איסמעיל קאדרה. הסופרת אילנה המרמן, שיזמה את המחאה, אמרה כי היא לא כוונה את המחאה כנגד הסופר חתן הפרס אלא כנגד עצם הרעיון שעירית ירושלים, השוללת את הזכות לחיים בכבוד מרבבות מתושביה, מתיימרת להעניק פרס ל"חירות הפרט". על השלטים ובעלונים שחילקו חברי הקבוצה לבאי הטקס נאמר: דעו לכם, במרחק קצר מכאן רבבות מתושביה הערבים של ירושלים חיים בגטאות, מאחורי חומות ומחסומים. עירית ירושלים אינה מספקת להם שירותים, שוללת מהם את הזכות לגור ולחיות בכבוד.

11

המרמן התייצבה היום בצהרים במסיבת העתונאים לכבוד חתן הפרס ושאלה אותו, האם כמי שמקבל את פרס ירושלים לחירות הפרט הוא יודע שכשליש מתושבי ירושלים אינם נהנים לא מחירות הפרט ולא מזכויות אדם אחרות. "הנה, החומה המפרידה פה בין שני האוכלוסיות נשקפת מן החלון של החדר הזה?" תשובתו של חתן הפרס ניתנה בחיוך: מאדאם (הדיון התנהל בצרפתית), בהרבה מקומות שואלים אותי את השאלה הזאת אם אני יודע את מצב התושבים במקומות שאני מוזמן אליהם. אני לא המצפון של העולם. תשובתי לך היא שבאתי לקבל פרס ספרותי ולכן אינני מתעניין במצב הקונקרטי בירושלים…

יצויין כי המרמן פרסמה מראש את כוונתה להפגין כנגד חלוקת הפרס במאמר שפרסמה בעתון "הארץ" בשבוע שעבר.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס