ידיעה כתובה |

: הפגנת מטפלות משפחתונים מול משרד הכלכלה

חברה נכתב על ידי

ברגעים אלו (יום שני, 9/2/2015) נערכת מול משרד הכלכלה בירושלים הפגנה של מטפלות המשפחתונים, אשר דורשות תנאי העסקה ועבודה נורמלים. כאלף נשים ערביות, יהודיות חילוניות ודתיות מבקשות מבנט "שיתעורר כי הילדים שווים יותר".

צילום: מיכל הרמתי

צילום: מיכל הרמתי

צילום: מיכל הרמתי

צילום: מיכל הרמתי

צילום: מיכל הרמתי

צילום: מיכל הרמתי

כ- 2,500 מטפלות המשפחתונים, המאוגדות בארגון העובדים "כוח לעובדים", משביתות היום את המשפחתונים בכל רחבי הארץ. השביתה וההפגנה מתקיימות במחאה על תנאי העסקה פוגעניים, אי העלאה של תעריפי התשלום של המטפלות (שפירושה שחיקה בפועל) כבר מעל לשלוש שנים ואי תשלום של תנאים סוציאליים למטפלות.

ההפגנה נערכת כדי לתמוך במטפלות ולקרוא למשרד הכלכלה בראשות השר נפתלי בנט שממטפלות המשפחתונים אי אפשר להתעלם. נשאו דברים חברי הכנסת דב חנין ואחמד טיבי וחברת הכנסת העתידית עיידא תומא.

מאבק מנהלות המשפחתונים מתנהל כבר שנים רבות למען זכויותיהן הסוציאליות, מאבק להעסקה ישירה ולהשוואת תנאיהן לתנאי העבודה של המטפלות במעונות יום:

מאבק מנהלות המשפחתונים (לדף הכתבה »)

2,400 מטפלות מרחבי הפריפריה החברתית דורשות להתפרנס בכבוד! בעקבות סחבת וחוסר נכונות של משרד התמ"ת לשבת עם נציגות המטפלות למשא ומתן, הן יצאו להפגין ולמחות. בכתבה ראיונות עם מנהלות המשפחתונים ועם רכז מטה המשפחתונים בארגון כוח לעובדים.
הופק ע"י: | עלה ב: 14/07/2009

מאבק מנהלות המשפחתונים 2010 (לדף הכתבה »)

הפגנה מול משרד התמ"ת בירושלים של כ-700 מטפלות משפחתונים, המאוגדות בכוח לעובדים, אשר הכריזו על יום שביתה במחאה על חוסר השוויון בין תנאי עבודתן לתנאי העבודה של המטפלות במעונות היום. אייטם מתוך "סדר חברתי" - מגזין אקטואליה (מספר 6).
הופק ע"י: | עלה ב: 27/07/2010

מע"מ למשפחתונים (לדף הכתבה »)

הישג מרשים לעבודה המאורגנת: רק אחרי שמטפלות המשפחתונים המאוגדות ב'כוח לעובדים' איימו בשביתה, הסכימו בכנסת לשקול להעסיק אותן בצורה ישירה ולוותר להן על תשלום מע"מ, תשלום שאיים להוריד את שכרן עמוק מתחת לשכר המינימום.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/05/2012

  כתבות ווידאו שחבל לפספס