ידיעה כתובה |

: רוב הישראלים בעד ייצוג שוויוני לנשים בכנסת

חברה נכתב על ידי

בסקר כלל ארצי שנערך עבור עמותת כ"ן, 76.3% מהנשאלים הצהירו על תמיכה בייצוג שוויוני במשכן, כמו גם 53.8% מבין מי שהזדהו כדתיים וחרדים. 55.7% מהנשאלים לא יצביעו למפלגות שאינן כוללות נשים.

76.3% מאזרחי ישראל תומכים בייצוג שוויוני לנשים בכנסת ורק 7.7% אינם תומכים בו – כך עולה מסקר שערך מכון "גיאוקרטוגרפיה" עבור עמותת כ"ן, כח נשים. הסקר נערך לרגל סיום הפריימריז במפלגות ולאור העובדה, שלמרות הצהרות המפלגות על הצבת נשים רבות במקומות ריאליים, הרשימות הסופיות של מרביתן משקפות מציאות אחרת לגמרי.
מהסקר, שבו השתתפו 500 בגירים מכלל האוכלוסיה היהודית בארץ, עולה גם, כי 55.7% מהמשיבים לא מתכוונים להצביע למפלגות שאינן כוללות נשים, זאת לעומת 18% שענו כי דווקא יצביעו להן ו-26.3% שטרם הכריעו בעניין.

77

התפלגויות הסקר, בהן גיל, אזור מגורים, קרבה לדת ועוד, מצביעות על מספר נתונים מסקרנים. בין היתר נמצא, כי 83.2% מבין המשיבים החילונים תומכים בייצוג שוויוני, כאשר אותו הדבר נכון גם ל-76.8% מקרב מי שהזדהו כמסורתיים ול-53.8% מקרב מישהזדהו כדתיים וכחרדים. בנוסף, 60.3% מבין החילונים, 53.6% מבין המסורתיים ו-45.1% מהדתיים-חרדים ענו כי לא יצביעו למפלגות שאין בהן נשים כלל.
מנכ"לית עמותת כ"ן, עו"ד ליאל אבן-זהר: "לצערנו, חלק ממנהיגי המפלגות לא מפנימים שרובו המכריע של הציבור רוצה שוויון בין נשים לגברים בכנסת. כלל הארגונים החברתיים הגדולים- ויצו, נעמת, אמונה ושדולת הנשים וכן עמותות כ"ן וידיד, פנו לראשי המפלגות עוד טרם הפריימריז בדרישה לייצוג שוויוני והולם לנשים, אך פרט ליאיר לפיד ולזהבה גלאון, איש מהם לא השיב. המפלגות ככל הנראה אינן מבינות שהיעדר שווין עלול בהחלט לגרור פגיעה אלקטורלית בהן. אנחנו אמנם נמצאים בישורת האחרונה, קצת יותר משבוע לפני הגשת הרשימות הסופיות לכנסת ה-20, אך יש עוד זמן למקצה שיפורים ולהגדלת מספר הנשים בכל המפלגות"

  כתבות ווידאו שחבל לפספס