יום שלישי   22-09-2020
עדכון חדשות |

: ניצחון למאבק בבנייה בחוף נחשולים

סביבה נכתב על ידי

ביום ראשון (4.1.2015) דחתה המועצה הארצית לתכנון ובנייה את הערר בנוגע לבנייה בחוף נחשולים וקבעה עוד ניצחון סביבתי לארגונים הירוקים.

את הערר הגישו מנהל מקרקעי ישראל ומשרדי הבנייה והתיירות בדרישה להקים כפר נופש ברצועת החוף אשר יכלול כ-300 בתי נופש. חוף נחשולים, שהאיום לגביו הוסר, הינו חוף טבעי ייחודי בישראל ובו מספר מפרצונים, ערכי טבע ומערכת אקולוגית מגוונת. נוסף על הפגיעה האקולוגית שהייתה מתרחשת אילו היו בונים על החוף, חוף זו מושך נופשים רבים בסופי שבוע וחגים ובנייה בו הייתה מגבילה את ההנאה מהחוף לעשירים בלבד ומונעת מהציבור הרחב ליהנות ממנו.

כתבה מהמאבק בבנייה ב-2013:

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

סגן השר להגנת הסביבה, ח״כ אופיר אקוניס מסר שדחיית הערר הוא ״ניצחון ברור של תושבי ישראל כולם שייהנו מחוף פתוח לכל אזרח ולא רק למי שישלם אלפי שקלים ללילה. הסרנו את האיום מעל אחד החופים היפים והמיוחדים ביותר בישראל. במדינה צפופה כמו שלנו שתלך ותהיה צפופה יותר, עלינו לעשות הכל כדי שיישארו כמה שיותר חופים פתוחים לציבור – לטובת ילדינו והדורות הבאים״

המאבק נגד בנייה בחוף נחשולים החל ב-2012 כאשר תכניות הבנייה נתקלו בכמות גדולה של התנגדויות, הן מהציבור והן מהארגונים הסביבתיים. בעקבות ההתנגדויות נחקרה מחדש התכנית והומלץ שלא לבצע אותה. ועדת התכנון והבנייה קיבלה את ההמלצות וכעת דחתה גם את הערר, אך השאירה פתח לתכניות בנייה עתידיות בחוף זה ואמרה "אם חלילה ,בעתיד הרחוק, יתברר כי אין מנוס אלא לנער התוכנית מהאבק שיצטבר עליה ולדון שוב בהקמת כפר נופש במקום, הדבר ייעשה".

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

 

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס