ידיעה כתובה |

: ניצחון למאבק בבנייה בחוף נחשולים

סביבה נכתב על ידי

ביום ראשון (4.1.2015) דחתה המועצה הארצית לתכנון ובנייה את הערר בנוגע לבנייה בחוף נחשולים וקבעה עוד ניצחון סביבתי לארגונים הירוקים.

את הערר הגישו מנהל מקרקעי ישראל ומשרדי הבנייה והתיירות בדרישה להקים כפר נופש ברצועת החוף אשר יכלול כ-300 בתי נופש. חוף נחשולים, שהאיום לגביו הוסר, הינו חוף טבעי ייחודי בישראל ובו מספר מפרצונים, ערכי טבע ומערכת אקולוגית מגוונת. נוסף על הפגיעה האקולוגית שהייתה מתרחשת אילו היו בונים על החוף, חוף זו מושך נופשים רבים בסופי שבוע וחגים ובנייה בו הייתה מגבילה את ההנאה מהחוף לעשירים בלבד ומונעת מהציבור הרחב ליהנות ממנו.

כתבה מהמאבק בבנייה ב-2013:

של מי החוף הזה? (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

השרב הפוקד אותנו בימי הקיץ, מזכיר כי מקום המפלט מהחום עבור רבים מאתנו נמצא בסכנה. חופי הרחצה הציבוריים ביניהם: פלמ"חים, נחשולים, תל ברוך וגם חופי תל אביב, ניצבים מול בנייה מאסיבית שתצמצם את שטח החוף (המועט ממילא), שנשאר לרשות הציבור.
הופק ע"י: | עלה ב: 02/05/2013

סגן השר להגנת הסביבה, ח״כ אופיר אקוניס מסר שדחיית הערר הוא ״ניצחון ברור של תושבי ישראל כולם שייהנו מחוף פתוח לכל אזרח ולא רק למי שישלם אלפי שקלים ללילה. הסרנו את האיום מעל אחד החופים היפים והמיוחדים ביותר בישראל. במדינה צפופה כמו שלנו שתלך ותהיה צפופה יותר, עלינו לעשות הכל כדי שיישארו כמה שיותר חופים פתוחים לציבור – לטובת ילדינו והדורות הבאים״

המאבק נגד בנייה בחוף נחשולים החל ב-2012 כאשר תכניות הבנייה נתקלו בכמות גדולה של התנגדויות, הן מהציבור והן מהארגונים הסביבתיים. בעקבות ההתנגדויות נחקרה מחדש התכנית והומלץ שלא לבצע אותה. ועדת התכנון והבנייה קיבלה את ההמלצות וכעת דחתה גם את הערר, אך השאירה פתח לתכניות בנייה עתידיות בחוף זה ואמרה "אם חלילה ,בעתיד הרחוק, יתברר כי אין מנוס אלא לנער התוכנית מהאבק שיצטבר עליה ולדון שוב בהקמת כפר נופש במקום, הדבר ייעשה".

מצילים את חוף נחשולים (לדף הכתבה »)

קו החוף הארצישראלי משופע באטרקציות תיירותיות, מלונות, כפרי נופש ומבנים נוספים שמונעים מהאזרח הפשוט את הגישה החופשית לחוף. למעשה המצב חמור כל כך עד כי כיום לכל ישראלי נותרו בממוצע מספר זעום של סנטימטרים חופשיים של חוף ים לבלות בהם. הגרוע מכל הוא שתוכניות בנייה רבות מאיימות גם על רצועות החוף הנותרות! בעקבות המצב מתגייסים רבים למאבקים להצלת החופים השונים. לאחרונה נרשמה הצלחה באחד המאבקים, כשתוכנית בניית מלון על חוף נחשולים הסמוך לזכרון יעקב בוטלה, זאת לאחר שאלפי פעילים השתתפו במאבק. יוסי יעקב עקב אחרי המאבק - הנה כתבתו.
עלה ב: 18/10/2012

 

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס