ידיעה כתובה |

: הקפאת מלגות לחוקרים מאוניברסיטת ת"א

חברה נכתב על ידי

הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב פרסמה לאחרונה, הזמנה לסטודנטים בתואר ראשון ושני, הנמצאים לקראת סיום לימודיהם וללא ניסיון בשיווק, להצטרף ל'פרוייקט התמחות' בחברת פיליפ מוריס בע"מ, המשווקת ומפיצה מוצרי טבק. הפקולטה אף הודיעה על קיום אירוע חגיגי, וציינה כי זו "הזדמנות ייחודית" עבור הסטודנטים לניהול, אשר יוכלו לשמוע על פעילויות חברת הטבק, להכיר את מנהליה הבכירים ולשמוע על מגוון תפקידים בחברה.

במסר ששלחה במייל לפני כעשרה ימים האגודה למלחמה בסרטן, מיד כשההודעה הגיעה לידיה, ציינה האגודה, כי נדהמה לקרוא על האירוע בחסות האוניברסיטה החוברת ומעצימה תעשייה הזורעת חולי ומוות בקרב המשתמשים במוצריה. האגודה קראה לנשיא האוניברסיטה ולדיקני הפקולטה לרפואה, מדעי החיים והניהול לבטל את האירוע לאלתר.

כמו כן, הודיעה האגודה כי אם לא יתקבל ביטול לאירוע, שנועד להיערך ב-6 לינואר, תוקפאנה מלגות המחקר החדשות אותן מעניקה האגודה, לחוקרים מאוניברסיטת תל-אביב. בשנת 2014 העניקה האגודה למלחמה בסרטן מענקי מחקר לחוקרים באוניברסיטת תל-אביב בסדר גודל של למעלה מ- 600,000 ₪.
sartan

ארגון הסרטן הבינלאומי ה-UICC יצא לפני מספר שנים בהמלצה, שלא לשתף פעולה ולא לסייע לאוניברסיטאות, או מוסדות אחרים המסתייעים בכספי חברות הטבק. הועד המנהל של האגודה למלחמה בסרטן אימץ בזמנו המלצה זו ואישרר אותה בישיבתו לפני יומיים.

פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, ולשעבר נשיא ה-,UICC כתב במכתבו לאוניברסיטה: "לא יתכן שביד אחת נסייע לחוקרים המצוינים והמסורים שלכם, להיאבק בסרטן, וביד השנייה אתם תעצימו ותעודדו תעשייה הרסנית ומחוללת סרטן".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס