ידיעה כתובה |

: מיצג בחיפה נגד המשלוחים החיים

סביבה נכתב על ידי

ביום ג, 14/10/14, יצאו פעילים למען זכויות בעלי החיים למייצג אומנותי בחיפה נגד המשלוחים החיים. הפעילים יצאו למרכז העיר לחשוף את התושבים למכות, האלימות, החישמולים, הקולות והפחד הקורים שחווים העגלים והכבשים. המיצג קרה יום לאחר הגעתה של עוד אוניית משלוח, השניה באותו השבוע.

קליפ המייצג בחיפה:

לקראת שנת 2000, במסגרת מדיניות של פתיחת ישראל לסחר חופשי, החל ייבוא של עשרות אלפי עגלים וכבשים חיים לישראל מדי שנה, מאוסטרליה ומאירופה. הובלת כבשים ועגלים לישראל כרוכה במסע ארוך ומפרך במיוחד. הוא מתחיל בשעות רבות, לעתים עשרות שעות, של הובלה במשאיות לכיוון נמלי הים, שם הם מועמסים על אוניות. לאחר ההעמסה ממתינה להם תקופת שהות של עד כשלושה שבועות על גבי אונייה מיטלטלת, העוגנת לבסוף בנמל אילת (המשלוחים מאוסטרליה) או חיפה (המשלוחים מאירופה). משם הם מובלים במשאיות לתחנות מעבר, הסגרים, למשך 30 יום. מתחנות ההסגר נשלחים הכבשים והעגלים למכלאות פיטום, שם ייכלאו במשך חודשים לצורך העלאה במשקל, אז יועמסו שוב על משאיות ויובלו אל שחיטתם בבתי מטבחיים בישראל וברשות הפלסטינית.

תיעוד המשלוחים החיים משנת 2014:

בעלי-חיים רבים מתים במהלך ההובלה. שיעורי התמותה, הנעים סביב 2% בממוצע לכבשים, מלמדים גם על המצוקה הקשה של בעלי-החיים השורדים את המסע. ההעמסות והפריקות החוזרות מלוות בהפחדה, במכות ובשימוש בשוקרים חשמליים. בעלי-חיים שכושלים על-גבי הרמפות נרמסים לעתים תחת רגלי חבריהם. הצפיפות, החום והמחנק בספינה מקשים על הנשימה. בעלי חיים חולים וגוססים מושלכים לעתים מן הסיפון כדי לשלם פחות מכס (מסיבה זו גם יש המרעיבים את בעלי החיים לפני פריקתם בנמל, כדי שירדו במשקל). לעתים דוחים בנמל כלשהו את המשלוח מחשש להעברת מחלות, דבר המוביל לדחיות גם מנמלים נוספים ובעלי החיים גוססים ארוכות, טבועים בהפרשותיהם.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס