ידיעה כתובה |

: מדריך הפנסיה החדש לנשים – פשוט ומועיל

חברה נכתב על ידי

בחודש אפריל פורסם מדריך הפנסיה לנשים של מרכז אדוה, המתמקד במתן מענה לשאלות בנושא הפנסיה הנוגעות לנשים באופן ספציפי. למשל, כיצד יש לנהוג בחיסכון הפנסיוני לאחר הלידה, וכן במתן מידע שימושי על אודות הפנסיה, וייעוץ כולל.

למדריך המלא

המידע במדריך מאורגן על פי שלבים בחייהן של נשים, המצריכים מהן קבלת החלטות בנושא הפנסיה, כאשר הוא מחולק למספר מצבים עיקריים: עבודה כשכירה או כעצמאית, לידה, אבטלה, ופרישה מהעבודה בגיל הפנסיה. מטרתו של המדריך היא להסב את תשומת הלב להתאמות שיש לעשות בפנסיה בהתאם לשינויים במצב המשפחתי והתעסוקתי, ולהעניק הכוונה בסיסית ומידע ראשוני על השיקולים שיש לקחת בחשבון בכל מצב.

מתוך מדריך הפנסיה לנשים אפריל 2014

מתוך מדריך הפנסיה לנשים אפריל 2014

יתרונו העיקרי של המדריך הוא בכך שהוא מצליח לפשט את נושא הפנסיה, שהעיסוק בו מרתיע כה רבות מאיתנו, ולהפוך אותו לנגיש לכל אחת. הסוגיות הנתונות לדיון מועברות דרך יסמין, דמות נשית בדיונית, שמדגימה את המשמעויות של ההחלטות הקשורות בפנסיה, לאור השינויים שהיא עוברת בחייה. במרכז אדוה אף יצרו שני סרטוני אנימציה עם דמותה של יסמין:

מדריך הפנסיה נכתב על-ידי ברברה סבירסקי וליאת מולכו. ניתן לקרוא אותו במלואו בלינק זה, והוא אף הועלה לאתר האינטרנט של מרכז אדוה ושל פורום החוסכים לפנסיה בישראל.

חשוב לציין כי המדריך אמנם מותאם במיוחד לנשים, אך גם הגברים ימצאו בו הרבה מידע מועיל ורלוונטי.

צפו בתקציר יום העיון "פנסיה משלה" באתר הטלויזיה החברתית, המסקר כנס בנושא הפנסיה לנשים שנערך ב- 2011:

פנסיה משלה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

תקציר כנס בנושא פנסיה לנשים שערכה עמותת סביבה תומכת באפריל 2011.
הופק ע"י: | עלה ב: 05/05/2011

  כתבות ווידאו שחבל לפספס