ידיעה כתובה |

: תגובת עו"ד של חנין זועבי להמלצת המשטרה

חברה נכתב על ידי

בתגובה להמלצת המשטרה אתמול, 19.08.2014, להעמיד לדין את ח"כ חנין זועבי בגין חשדות של הסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור, אמר בא כוחה של חה"כ זועבי, עו"ד חסן ג'בארין, כי "אין בסיס משפטי כלשהו להמלצה המשטרה. החקירה של חברת הכנסת זועבי התמקדה בעיקר בהעלבת עובד ציבור, והיא ציינה בחקירתה כי הדברים שאמרה היו מתוך סערת רגשות ותגובה רגעית על המעשים הברוטאלים של המשטרה נגד עצורים קטינים מנצרת, שהפגינו בעקבות רצח הנער אבו מוחמד ח'דיר." עו"ד ג'בארין הדגיש כי "גם פרקליטות המדינה מסכימה היום כי התנהלות המשטרה שעצרה כ- 1500 מפגינים ערבים והגישה עשרות כתבי אישום בחודשיים האחרונים נגד מפגינים, גובלת באי חוקיות."

עו"ד ג'בארין הוסיף כי "המשטרה לא נוהגת לחקור נבחרי ציבור בגין התבטאויות רגעיות וספונטניות שנעשו בלהט הפעילות הציבורית הפוליטית מכיוון שהחסינות המהותית מגינה על פעילות כזו, ולכן אם יוגש כתב אישום יהיה על המשטרה להסביר בפני בית המשפט מדוע בעשרות מקרים דומים ואף חמורים יותר לא רק שלא הגישה כתבי אישום אלא לא פתחה בחקירה בכלל וכן להסביר מדוע לא פתחה בחקירה בענין התלונות שחה"כ זועבי הגישה בעצמה נגד חברי כנסת ושרים שהסיתו מפורשות לאלימות נגדה ושבעקבות כך הכנסת הצמידה לה אבטחה. אני מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה יסגור את התיק ולא יצטרף לאוירה הציבורית הגזענית והמתלהמת נגד האזרחים הערבים ומנהיגיהם".

חברת הכנסת הגיבה גם היא על המלצת המשטרה: "ההחלטה אינה תוצאה של החקירה שלי, בה נתתי מענה מפורט לכל הטענות נגדי, אלא של האווירה המלחמתית, הגזענית והפשיסטית המטילה את צלה על כל הרשויות בישראל. כך היה גם עם ההחלטה השערורייתית וחסרת התקדים להרחיק אותי מהכנסת ששה חודשים, על דברים שאמרתי במסגרת מילוי תפקידי ושהיועץ המשפטי קבע מפורשות שאין בהם עבירה על החוק".

"אני מקווה שהיועץ המשפטי יפעיל שיקול דעת ולא יקבל את עמדת המשטרה. אך אם אועמד לדין אני מתכוונת להפוך את הדיונים למשפט הפוליטי ביותר בתולדות מדינת ישראל: מעמידם אותי לדין על עניין פעוט וחסר משמעות, בעוד שרים וח"כים שהסיתו לגזענות והסיתו לאלימות ואפילו לרצח לא נחקרים, גם לאחר הגשת תלונות נגדם". הוסיפה זועבי.

זועבי הודיעה כי היא מתכוונת לפנות לשגרירויות זרות, לארגוני זכויות אדם וגם להתאחדות הבינלאומית של הפרלמנטים ולהגיש תלונה רשמית על רדיפה פוליטית בגלל עמדות פוליטיות לגיטימיות.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס