ידיעה כתובה |

: פעיל נעצר בחברון בחשד ל"ניסיון דריסת חייל"

מדינה נכתב על ידי

פעיל "תעאיוש" נעצר בשעות הבוקר המאוחרות (9/8/14) במהלך פעילות חקלאית באזור דרום הר חברון, בחשד ל"ניסיון דריסת חייל". הפעיל עדיין עצור, ככל הנראה יישאר הלילה במעצר ויובא מחר לדיון בבית משפט השלום בירושלים.

במהלך שעות הבוקר התקיימה פעילות חקלאית באזור דרום הר חברון, באזור המאחז הלא-חוקי חוות מור. בפעילות החקלאית לקחו חלק שישה פעילי "תעאיוש", אשר ליוו וסייעו לשלושה רועי צאן פלסטינים, בעלי האדמות. לפי גיא בוטביה, פעיל "תעאיוש", חיילי צה"ל אשר הגיעו למקום כדי למנוע את הפעילות החקלאית, היו אלימים, הכו את אחד הפעילים וניסו לגרש באגרסיביות וללא צו צבאי, את הרועים הפלסטינים. על המעצר של פעיל "תעאיוש", סיפר בוטביה כי בזמן שאותו פעיל נהג עם רכבו בשטח, כאשר ברכב היו עוד פעילים ואחד מרועי הצאן, חייל צה"ל נכנס לנתיב הנסיעה של הרכב בעודו נוסע, כנראה כדי למנוע ממנו להמשיך לנסוע מהמקום. לאחר מכן, הנהג נעצר ע"י צה"ל והועבר למשטרת חברון, באמתלה של חשד לניסיון דריסה של החייל. הפעיל עדיין עצור, ככל הנראה יישאר הלילה במעצר ויובא מחר לדיון בבית משפט השלום בירושלים. רכבו הוחרם ל-30 ימים.

הנה סרטון מהשטח, כמה דקות לפני מעצר הפעיל, בו ניתן לשמוע את הקצין אומר לנהג "אתה רוצה תלונות? תישאר" ולאחר מכן "לך לעזה"

בשעות הצהריים פרסם אתר החדשות של "וואלה!" ידיעה שכותרתה – "מפגין נעצר ליד קריית ארבע בחשד שניסה לדרוס חייל". בפרטי הידיעה נכתב כי "צה"ל פיזר הבוקר 30 פעילי שמאל שהפגינו באזור חוות מור הסמוכה לקריית ארבע […]. אחד המפגינים עוכב לחקירה […] בחשד שניסה לדרוס חייל ששהה במקום."
כתב השטחים של "וואלה!", שבתי בנדט, לא ציין כי פרטי הידיעה לקוחים אך ורק מההודעה לתקשורת שהפיץ דובר מחוז ש"י של המשטרה.

דיווח מוטעה באתר "וואלה!", 9.8.14

דיווח מוטעה באתר "וואלה!", 9.8.14

מדי יום שבת פעילי "תעאיוש" מלווים חקלאים פלסטינים ומסייעים להם בפעילותם החקלאים, בעקבות התנכלויות מצד מתנחלים וקשיים שמערים הצבא.

מי פה החמור? (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מעצרי פלסטינים בידי הצבא זה לא News, אך מעצר חמורים כפי שקרה השבוע בדרום הר חברון, זה אולי משהו חדש.
הופק ע"י: | עלה ב: 05/03/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 4 תגובות באתר

 1. מני ל 9 באוגוסט, 2014  בשעה 18:40

  אני לא מופתע שהתקשורת מפרסמת את הסיפורים המצוצים מהאצבע של מנגנוני השלטון מבלי לבדוק אותם. ביותר מדיי הפגנות שאני הייתי, המשטרה והצבא היו מוציאים הודעות לתקשורת שאין בינם לבין להמציאות שום קשר. הדרך היחידה היא לדאוג תמיד לתעד הכל ולחשוף את השקרים של המשטר והשופרות התקשורתיים שלהם.

 2. רון 10 באוגוסט, 2014  בשעה 11:01

  אני לא רואה בסרטון את הקטע שהחייל נכנס לנתיב הנסיעה.
  אולי יש לי בעיה באינטרנט.
  בבקשה תשימו את החלק הזה כדי נדע שהמשטר משקר, תודה.

 3. שושנה 14 באוגוסט, 2014  בשעה 13:05

  כמה מגמתיות בכתבה אחת.
  4 עדי ראייה מהשטח אומרים שהם ראו את הנהג עוצר ונותן גז לעבר החייל.
  בלי לציין את הליווי "החקלאי" הפרובקטיבי ומעורר המחלוקת שלהם.
  ולכל השואלים אין סרטון של הרגע המכונן לפני כי אז הטענה היתה נסתרת.

 4. ליאור בן אליהו 14 באוגוסט, 2014  בשעה 13:41

  שושנה, להלן הבעיות עם טוענתייך – הפעיל שוחרר בבוקר למחרת (יום א') ורכבו הוחזר לו. אם היו 4 עדויות ראייה כמו שציינת, על חשד מאוד חמור, מדוע הוא שוחרר ורכבו הוחזר לו? שתי אפשרויות, או שהשופט לא האמין לעדויות החיילים, או שעדויות כאלה טרם הומצאו, נכתבו והובאו בפני השופט. כל אחת מהאופציות צריכה להביך את החיילים, את צה"ל ואותנו שזהו הרי צבאנו.
  מנסיון אישי, אני יכול לספר לך על כתב אישום שהוגש נגדי, בו הופיעו עדויות של חיילים מהשטח, התומכות באופן שקרי בטענת התביעה (לא אפרט את פרטיה כאן). אך כשהתיק הגיע לדיון בפני שופט, המשטרה נאלצה לחזור בה ולבטל את כתב האישום, מפני שלא היו לה שום הוכחות שיחזקו את טענתה. זה עד כמה עדויות חיילים מהשטח שוות.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס