ידיעה כתובה |

: הצבעה על הצעת חוק למיגור זנות

חברה נכתב על ידי

ב-13.7 ועדת השרים לחקיקה תצביע על הצעת החוק לאיסור צריכת זנות ושיקום בקהילה, וב-16.7 תתקיים הצבעה טרומית על החוק בכנסת.

כיום, במדינת ישראל לא חל איסור על "מכירתם" ו"רכישתם" של שירותי מין. עם זאת, הפעלתם של בתי בושת ומכוני ליווי, ניצול קטינים לזנות, סרסרות, סחר בבני-אדם לצורכי זנות, שידול ופרסום שירותי זנות – כולם אסורים. כמו כן, חל איסור פלילי בכל מה שנוגע לזנות קטינים. ואולם, החוק במתכונתו הנוכחית לא מונע את התקיימותה של תעשיית הזנות. בפועל, מדובר בתעשייה שמגלגלת מילארדי שקלים בשנה, ומשלבת סחר בבני-אדם, התעללות פיזית ,מילולית ונפשית במצויים בזנות ועוד רעות חולות רבות.

Prostitution info

אחד הפתרונות המוצעים לטיפול בבעיה הינו חוק הפללת לקוחות הזנות. על מנת להיאבק בזנות ובסחר בבני אדם יש להקטין את הביקוש ולפעול כנגד הצרכנים. החקיקה המבקשת להוקיע מציאות בה רכישת שירותי מין תשלום הנה לגיטימית, מבוססת על מודל החוק הנורדי, שהתקבל לראשונה בשבדיה בשנת 1999, ויושם בהמשך גם באיסלנד, פינלנד ,נורבגיה,סקוטלנד ולאחרונה גם בצרפת. החוק הוכח כאפקטיבי בהרתעה של לקוחות פונטציאליים ובמדינות בהן עבר החוק, נרשמה ירידה משמעותית בכל סוגי הזנות והסחר. בתחילת 2014 האיחוד האירופי כולו הסכים לאמץ את המודל הנורדי, מתוך הכרה באפקטיביות שלו ובחשיבותו המוסרית.

כתבה של הטלוויזיה החברתית על הנושא:

הלקוח לא תמיד צודק (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

תעשיית המין בישראל מגלגלת קרוב לשני מיליארד שקלים בשנה. אלפי נשים מוצאות עצמן כלואות במעגל הזנות בשל ניצול מיני בילדותן, בצירוף נסיבות חברתיות וכלכליות קשות. הצעת החוק להפללת הלקוח של שרותי הזנות, עברה בקריאה טרומית בכנסת הקודמת ועתה מנסים הארגונים החברתיים להחזיר את החוק לקריאות נוספות. יישומו של החוק צפוי לעלות כסף רב, ולכן קיים החשש כי כדי להעבירו, יסירו ממנו מציעי החוק את מסלולי השיקום. אז, אותן נשים העוסקות בזנות מחוסר ברירה, גם יאבדו את מקור פרנסתן וגם את האפשרות לשיקום.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/02/2014

ב-13.7 ועדת השרים לחקיקה תצביע על הצעת החוק לאיסור צריכת זנות ושיקום בקהילה, וב-16.7 תתקיים הצבעה טרומית על החוק בכנסת. סרטון של המטה למאבק בזנות לקראת ההצבעות הקרובות:

למידע נוסף על הקמפיין והצעת החוק ולהצטרפות למאבק

  כתבות ווידאו שחבל לפספס