ידיעה כתובה |

: מוטסים עלי זומן לשימוע לפני כליאה

חברה נכתב על ידי

מוטסים עלי, אחד ממנהיגי מחאת מבקשי המקלט במתקן הכליאה בחולות, זומן היום (יום ב'), לשימוע במשרד הפנים במתקן שיתקיים בשעה 13:00. "התקשרו אליי הבוקר ואמרו לי לבוא למשרד הפנים כי עברתי על החוקים בחולות", סיפר מוטסים. "אני לא מפחד וחשבתי שזה עומד לקרות בגלל המחאה שלנו. מבחינתי אין הבדל בין סהרונים וחולות. בכל מקרה, אנחנו ממשיכים לדרוש את החופש שלנו וממשיכים את המאבק".

mutasam

כזכור, מזה שבוע כ-2,000 מבקשי המקלט בחולות שובתים במחאה על עצם כליאתם הבלתי מוגבלת, ועל תנאי הכליאה במתקן. במסגרת השביתה הם הפסיקו לעבוד בתוך המתקן ואינם מתייצבים לספירות הנוכחות.

 לפני כשבוע, כתבנו עידוא דגן שוחח עם עלי שסיפר בראיון בלעדי ש"כשהגענו ל'חולות' הכל היה מבולגן, התנאים שעליהם דיברו בכלל לא היו קיימים. לדוגמא- תרופות וטיפול רפואי. טענו שזה מתקן פתוח עם טיפול רפואי אבל למעשה ישנם כאן מאות אנשים עם בעיות רפואיות קשות שלא זוכים לטיפול או השגחה כלל והם יכולים למות בקלות ללא טיפול נמרץ. זה גם לא מתקן פתוח מהסיבה הפשוטה שאתה צריך לחתום שלוש פעמים ביום כך שאתה בעצם לא יכול ללכת לשום מקום כי 'חולות' מרוחקת מאוד מכל מקום יישוב. אז למעשה אנחנו מוחזקים כאן בתוך מתקן הכליאה בלי יכולת לזוז לשום מקום. הכל במטרה להפעיל עלינו לחץ ולהפוך אותנו לאומללים כדי שנרצה לעזוב את הארץ, כלומר שאנחנו לא רצויים במדינה הזאת. הסיבה שהחלטנו שלא לחתום יותר כי פשוט אנחנו לא יודעים מהי הסיבה שאנחנו כלואים כאן כפושעים".

בסוף השבוע ארבעה כלואים נוספים בחולות נעצרו עקב "התקהלות בלתי חוקית" והובאו בפני שופט. מעצרם הוארך עד היום (יום ב') בצהריים.

 

  כתבות ווידאו שחבל לפספס