ידיעה כתובה |

: נכה מיבנה פתחה בשביתת רעב כנגד ב. לאומי

חברה נכתב על ידי

שלומית ענציו, נכה בודדה בת כ- 50, מיבנה, הגישה תביעה לביטוח לאומי בנושא שירותים מיוחדים לנכים. לענציו היסטוריה ארוכה של מחלות ותרופות. ביטוח לאומי דחה את תביעתה מסיבה רפואית כבר חמש פעמים, ואתמול קיבלה הודעה טלפונית על דחייה נוספת והחליטה לפתוח בשביתת רעב. בנוסף כתבה בעמוד הפייסבוק שלה- "בהול! נפלתי מהמיטה, מי יכול לעזור?"

ענציו מספרת לטלוויזיה החברתית: "הייתה לי ועדה לשירותים מיוחדים ב- 8.5, כי ב- 31.5 הסתיימה לי תקופה של חצי שנה שקיבלתי שירותים מיוחדים מסיבה נפשית בלבד, לא מסיבה רפואית, על רקע ניסיונות אובדניים בעבר בשל מצב כלכלי. עכשיו הם החליטו לדחות ולכן פתחתי אתמול ב- 12:00 בצהריים בשביתת רעב,  זה אומר שרק שתיתי. יחד עם עוד חברה אנחנו מנהלות קבוצה בפייסבוק שנקראת- "נכים דורשים לחיות", ושותפתי שלחה מייל לח"כ אילן גילאון, היום בצהריים דיברה איתי העוזרת שלו פעמיים, והבטיחה שהוא מתכוון להתערב באופן אישי בנושא, אז בינתיים, בגלל ההתערבות שלה, החלטתי להפסיק את שביתת הרעב".

עוד היא מוסיפה: "לפני יותר מחודשיים חליתי במחלה קשה שהסימנים שלה מסכנים אותי, מסכנים את החיים שלי ויש לי מסמכים רפואיים שמעידים על כך". ענציו חייבת בהשגחה רפואית על פי המלצות רופאיה שאסרו עליה להיות לבד בבית, ולכן פנתה לבקשה לשירותים מיוחדים ובכלל זה השגחה רפואית. לפני כחודשיים קרתה לה תקרית שהוכיחה את חוסר התפקוד שלה- "לפני יותר מחודשיים כבר יכולתי איכשהו עוד לכתוב בפייסבוק, אז כתבתי- 'בהול! נפלתי מהמיטה, מי יכול לעזור?' אחת מהחברות שלי לקחה יוזמה והתקשרה מיד למשטרה, התקשרו אלי ממשטרת יבנה כשניידת כבר הייתה למטה, עלו אלי הביתה, מצאו אותי על הרצפה כי נפלתי מהמיטה, ושניה אחר כך נכנסו צוות חובשים של מד"א יבנה, הרימו אותי מהרצפה ופינו אותי למיון. יש לי מסמך גם מהרופא המטפל שלי, שם הוא קובע בוודאות שאני בסיכון כשאני נשארת לבד בבית, גם שני הרופאים שטיפלו בי באסף הרופא, גם כתבו שאני חייבת השגחה או מסגרת מתאימה". לטענתה, אין כל מסגרת מתאימה לנכים בגילה. "אין כזאת מסגרת" היא מדגישה, "זה או- הוסטל לקשישים, שמבחינת הגיל זה לא מתאים לי, או הוסטל לנפגעי נפש וזה לא עונה לצורך הזה של השגחה רפואית כי בהוסטל לנפגעי נפש מחייבים אותך לצאת לעבוד כחלק מתהליך השיקום שלך".

ח"כ אילן גילאון (מרצ), יו"ר השדולה למען אנשים עם מוגבלות, פנה למנכ"ל הביטוח הלאומי במכתב דחוף בבקשה שהביטוח הלאומי יבחן מחדש את שלילת קצבת השר"מ  לגב' ענציו. ח"כ גילאון: "מגיעים אליי מקרים רבים בהם הביטוח הלאומי מחליט מסיבות שאינן ברורות לשלול קצבאות ולהפחית את שיעורי הזכאות. הביטוח הלאומי צריך להבין שהוא ביטוח ולא מס, לא קופת גבייה למשרד האוצר שלתוכה הוא מכניס עודפים של מיליארדים כל שנה".

שלומית ענציו. הפסיקה את שביתת הרעב

שלומית ענציו. הפסיקה את שביתת הרעב

ח"כ אילן גילאון. התערב ומנע את שביתת הרעב של ענציו

ח"כ אילן גילאון. התערב ומנע את שביתת הרעב של ענציו

  כתבות ווידאו שחבל לפספס