ידיעה כתובה |

: סרבן מצפון ערבי-דרוזי נוסף – עורווה סייף

חברה נכתב על ידי

סרבן המצפון הערבי-הדרוזי – עורווה סייף, יתייצב (מחר) בלשכת הגיוס בחיפה ויסרב להתגייס לצבא.
תומכיו יתכנסו ביום ראשון 15.6.2014 בשעה 14:00 ברחוב אמיל תומא בוודאי ניסנאס, ומשם תצא תהלוכה עד לרחוב חסן שוקרי בהדר, חיפה. בסמוך ללשכת הגיוס שבהדר תתקיים עצרת, אשר תכלול נאומים קצרים.

ערווה גאלב סייף, מתוך אתר חד"ש

ערווה גאלב סייף, מתוך אתר חד"ש

עורווה גאלב סייף, בן 18 מהכפר יאנוח בגליל, חתם לפני מספר חודשים על מכתב השמיניסטים, והודיע כי הוא "מסרב להתגייס לצבא הכיבוש". ללשכת הגיוס יגיע עורווה מלווה בתהלוכה של פעילים ערבים ויהודים , פעילי ועד היוזמה הערבי-הדרוזי ובנק"י (ברית הנוער הקומוניסטי), וכן בצעירים חותמי "מכתב השמיניסטים". לאחר שיסרב להתגייס, הוא צפוי להיכלא לתקופת מאסר. סייף חבר בברית הנוער הקומוניסטי הישראלי (בנק"י) ופעיל בוועד היוזמה הערבי דרוזי.
מדבריו של סייף:
"כבן לעם הערבי-פלסטיני, לא אתגייס לצבא העוסק בכיבוש ובדיכוי יומיומי של בני עמי בשטחים". אמר סייף, "הגיע הזמן שנגיד לא לכיבוש, וכן לחיים בשלום".

לינק לאירוע בפייסבוק.
סייף יצטרף בכך לסרבן הגיוס עומר סעד, מהכפר מע'אר, עבר שבע כליאות, 142 ימים מצטברים מאז 4.12.2013 בשל סירבו להתגייס. לאחרונה הורע מצבו הבריאותי, בעת שהיה כלוא בכלא 4, והוא אושפז בבית החולים בחיפה.

הפגנה בדו מאז'ור (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עומר סעד, צעיר דרוזי, נגן ויולה מהכפר מג'ר  נשפט על סרבנות ונכנס לכלא 6. ביום התייצבותו בבקו"ם בטבריה נערכה במקום הפגנת תמיכה בליווי קונצרט של עומר ובני משפחתו.
הופק ע"י: | עלה ב: 11/12/2013


לאחרונה הצטרף סרבן מצפון חדש – אוריאל פררה הכלוא בכלא 6 מתחילת מאי והוא ריצה תקופת מאסר של כ-16 יום. אוריאל סרבן מצפון אשר לא מוכן לקחת חלק בכיבוש ובמדיניות מיליטריסטית אלימה, אשר לדבריו, לא רק פוגעת בעמי השטחים אלא גם באזרחי מדינת ישראל.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס