ידיעה כתובה |

: הפגנה נגד ביטול מכס ביבוא עגלים

סביבה נכתב על ידי

כ-150 פעילים למען בעלי-חיים הפגינו אתמול (7/6/2014) מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד במחאה על תכניתו לבטל את המכס ביבוא עגלים חיים ולהעביר מאות מיליוני שקלים לתעשיית הבשר. המפגינים אוחזים שלטים הקוראים "לא משלמים על התעללות" ו"לעצור את מסעות המוות מאוסטרליה לישראל".

הפגנה מול בית לפיד. צילום: רויטל טופיול

הפגנה מול בית לפיד. צילום: רויטל טופיול

בדיון בממשלה ב-4 במאי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה למשרד האוצר להיפגש עם ארגוני בעלי החיים על מנת לבחון את השלכות התכנית. בפגישה התריעו הארגונים על הפגיעה בבעלי החיים שצפויה מהרחבת המשלוחים החיים, והציגו נתונים לפיהם במדינות מפותחות הממשלה מעודדת הפחתה בצריכת הבשר. אף על-פי כן, לא נעשה שום שינוי במתווה התכנית.

לפיד חומק מהמפגינים. צילום: יואב באומל

לפיד חומק מהמפגינים. צילום: יואב באומל

מעמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות נמסר: "החלטתו של לפיד היא יריקה על הערכים של הציבור הישראלי, שאינו אדיש לייסורים של בעלי-חיים. במקום לפעול להגברת ההגנה על בעלי-חיים, לפיד בוחר לתת מענקים למתעללים".

משרד החקלאות האוסטרלי פרסם לאחרונה כי בשנת 2013 מתו 14,897 בעלי-חיים במשלוחים החיים מאוסטרליה לאסיה והמזרח התיכון. יעד היצוא המרכזי של תעשיית הבשר האוסטרלית הוא אינדונזיה, והשני אחריו ישראל. מדי שנה מיובאים לישראל מאוסטרליה מעל 100 אלף עגלים וכבשים, כאשר שתיים מהיבואניות הגדולות הן "תנובה" ("אדום אדום") ו"דבאח".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס