ידיעה כתובה |

: היום בת"א מיצג זומבים של תנועת 269

סביבה נכתב על ידי

היום, שלישי, ערב חג השבועות, בסביבות השעה 12:00, בשוק הכרמל בכיכר מגן דוד (תל אביב). מתכוונים פעילי 269 לשחרור בעלי החיים, לקיים מיצג מחאתי כנגד תרבות צריכת החלב.
חג השבועות מקושר בתפיסה הישראלית, לצריכה מוגברת של מוצרי חלב ולכן בו בחרו הפעילים כדי לזעוק את זעקתם של בעלי החיים במשקים, בחקלאות ובתעשיית החלב האכזרית. במייצג הפעילים יתלבשו כזומבים כסמל להמון מורעב ובהקבלה לפולחן צריכת החלב המביאה למוות ביסורים של עשרות אלפי פרות ועגלים מידי שנה.

באירוע ישתתפו גם אומנים מחו"ל כמו האקטיביסט מקסים גינגולין שהינו אומן מוכר בצרפת. אשר יקימו אינטראקציה ויזואלית, בשיתוף העוברים ושבים.
zombies-main
"בני האדם הם היצורים היחידים בטבע שממשיכים לשתות חלב-אם לאחר גיל הינקות. מעוות עוד יותר הוא, שחלב זה נגזל באלימות מחרידה מיצורים ממין ביולוגי שאינו שלנו", מסר סשה בוז'ור, מייסד התנועה, "התאווה החזקה שלנו לחלב הפרות, מוביל אותנו להתנהגות מעוותת ביותר שכן במקום שנאפשר לעגלים חסרי ההגנה לינוק ולגדול עם אימותיהם, בשלווה ורווחה, בוחרים אנו להפרידם באכזריות, לגזול מהם את החלב ולבסוף לשסף את גרונם. פולחן גזילת החלב הוא משולל כל היגיון ומלווה באלימות ודיכוי קיצוניים. התנהגות העדר המנציחה את דפוס הפולחן הזה היא כשל משולל מוסר ולכן בחרנו לעשות את ההקבלה המתבקשת להמון זומבי רעבתני."

ווידאו מאחד המייצגים הקודמים של תנועת 269:

הסעודה האחרונה – או מרחץ דמים (לדף הכתבה »)

מייצג של תנועת 269 שהתקיים ביום הבינלאומי למאבק בגזענות מתוך אמונה כי פגיעה בבעלי חיים על רקע סוגנות (סוג ביולוגי), היא חלק מגזענות. במייצג התבוססו הסועדים בדמם עד למוות. המייצג מלווה בראיון שקיימנו עם סשה בוז'ור - מקים תנועת 269. במיצג זה, ביקשו חברי/ות תנועת 269 לשפוך אור על הפרימיטיביות הברוטלית בפולחן הסעודה הבשרי המודרני. דם זה דם, ואכילת גופות אינה דבר של מה בכך.
הופק ע"י: | עלה ב: 23/03/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס