ידיעה כתובה |

: הצעת חוק להבטחת שריון לנשים בבחירות

חברה נכתב על ידי

חברות הרשויות המקומיות הערביות, שהקימו לאחרונה רשת שתקדם את ייצוג הנשים ברמה המוניציפלית, פנו לחברי הכנסת וקראו להם לתמוך בהצעת חוק שנועדה להבטיח שריון לנשים בבחירות לרשויות המקומיות. בנוסף, הן נפגשו בסוף השבוע עם חברות מועצות ברשויות מקומיות בשטחים ושמעו מהן על שיטת השריון הקיימת ברשויות הפלסטיניות.

הצעת החוק הוגשה על ידי קבוצת חברי כנסת ביניהם דב חנין, עליזה לוי, יפעת קריב וחנין זועבי. ההצעה אשר אושרה בוועדת הפנים של הכנסת אמורה להגיע ביום שני לקריאות סופיות. חברות המועצות המקומיות חוששות שחלק מחברי הכנסת יעזבו את המליאה ולא יתמכו בהצעת החוק והחליטו לפנות באופן אישי לחברי הכנסת, כולל חברי הכנסת הערבים.

בבחירות האחרונות הוכפל מספר הנשים הערביות שנבחרו למועצות המקומיות אך הוא עדיין רחוק מייצוג הולם. בכל הרשויות הערביות מכהנות כיום רק 12 חברות ערביות, והצעת חוק השריון נועדה לשנות את המצב בו מודרות נשים ערביות ממערך קבלת ההחלטות ברמה המוניציפלית.
ארגוני נשים וארגוני זכויות אדם, ביניהם "נשים נגד אלימות", "מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים" וארגונים יהודים כמו כ"ן תומכים בהצעת החוק ומלווים אותה בהליכי החקיקה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס