ידיעה כתובה |

: ירי על ילדים בעזה

מדינה נכתב על ידי

ילד בן 11 נורה היום (21-2-2014) בראשו מירי בכיוונון ישיר של רימון גז שנורה ע"י הצבא, בצפון עזה ליד מחנה פליטים ג'בליה.
ילד אחר מוחמד אבו עדואן, בן 12 נפצע גם הוא היום מכדור שפגע בו באגן, ממזרח למחנה פליטים רפיח בדרום הרצועה. הרופאים חוששים שהוא ישאר נכה.
GAZA
מוחמד אבו עדואן מקבל טיפול רפואי.
צילום מחמוד באסם
Photo by Mahmoud Bassam
התלבטנו אם לשים את התמונה הקשה, אבל מה שבאמת נורא זה המעשה עצמו. חשוב שישראלים יבינו מה התוצאות של המדיניות של ישראל, בעיקר בהתחשב בעובדה שהתקשורת בעברית מפמפמת את הפגיעות מהצד הפלסטיני, אבל הילד הזה לא יקבל אפילו דיווח. כך שהישראלים שלא מציצים מעבר לחומה האחידה של התקשורת הישראלית, נשארים תחת הרושם המוטעה שהם הקורבן בסיפור הזה.
עדכון :22-2-2014 ההפגנות בג'אבליה היו בסולידריות עם חברון, ובדרישה לפתיחת רחוב שוהדא. פעילי השטח מדווחים על 12 אנשים שנפגעו מירי כולם מירי לכיוון הרגלים. מצבו של הילד בן ה11 שנפגע בראשו התייצב והוא כבר לא במצב קריטי.
לעדכונים נוספים אפשר להכנס לטוויטר של מאג'ד אבוסאלאמה שמעדכן מעזה.
תמונות מההפגנה אתמול בעזה כאן:
ומסר ממתוך עזה הנצורה: כותב מאג'ד אבו סאלאמה:
"Protest to Open Shuhada Str. in Hebron, and the Palestinian Youth protest peacefully in the east of Jabalia Refugee Camp to show their solidarity with our Brothers and Sisters in Hebron but the #Israeli Occupation Forces shot 13 Palestinian Youth where half of them are kids, and they shot directly at the people even with tear gas which is illegal depend on the international law but Israel just simply do not care and their young soliders are just made to kill and plant blood and death in our Palestinian lands. Is this the Peace which the EU want? is this the Peace Which the USA want? or the UN want!? Is this the most democratic country in the Middle East? Is Israel have any respect to Human Rights? or at lease they know about it?! This world is just fake when it comes to the Palestinian Justice and Human Rights…."
תרגום: הפגנו בצורה שליווה באזור ג'אבליה רצינו להראות סולידריות לאחינו ואחיותינו בחברון, אבל כוחות הכיבוש ירו ב-13 מאיתנו בינהם גם ילדים, הם ירו בכיוונון ישיר שזה אסור ע"י החוק הבין לאומי, (וגם לפי החוק הישראלי, ע.ס) אבל לא אכפת להם שהחיילים הצעירים שלהם הופכים למכונות הרג ששותלות דם והרג באדמות פלסטין. האם זה השלום שרוצה האיחוד האירופי? האם זה השלום שרוצה ארה"ב או האו"ם? האם זו המדינה הכי דמוקרטית במזרח התיכון? האם לישראל אין שום כבוד לזכויות אזרח? האם הם בכלל יודעים על מה שקורה כאן? העולם הזה מזוייף כשמדובר בצדק וזכויות אדם לפלסטינים."
ובאותו נושא: ביקורת תקשורת שלנו מלפני כמה חודשים.

ילדים בסכסוך (לדף הכתבה »)

למרות סימני השאלה הרבים שעלו כבר בהתחלה מהאירוע בו נפצעה הילדה בהתנחלות פסגות, לא היססה התקשורת הישראלית לאמץ את הכותרת "פיגוע ירי לאומני" עבור האירוע. הרטוריקה של הדיווח הייתה בתבנית סיקור של פיגוע מתגלגל, עוד לפני שאומתו הנתונים ויושבו הסתירות. החיבור של האירוע להרג החיילים בשבועות האחרונים אפשר גם אמירות כמו "גל פיגועים" או מתקפת טרור, בעוד שבין הכותרות נכתב כי אין כלל התרעות על פיגועים. אין ספק שהילדה נפצעה, ושילדים צריכים להשאר מחוץ לסכסוך, בכל מצב. אבל אם ניזונים רק מהתקשורת הישראלית, נדמה, שהכלל הזה נכון רק לגבי ילדים יהודים ישראלים. למשל, כמה ימים לפני התקרית בפסגות, איבד מוסב אל-סראחנה בן השש ממחנה הפליטים אל-פאוואר את עינו כתוצאה מירי חיילים, והפציעה של מוסב לא זכתה לסיקור בתקשורת הישראלית.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/10/2013

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס