ידיעה כתובה |

היום: דיון בנושא יישום חוק צער בעלי-חיים

סביבה נכתב על ידי

היום, שלישי (21 בינואר), בשעה 9:00, יתקיים בוועדת החינוך של הכנסת דיון בנושא יישום חוק צער בעלי-חיים, בהשתתפות שר החקלאות יאיר שמיר.

כזכור, הוחלט לזמן את השר לוועדה בדיון שהתקיים לאחר חשיפת ההתעללות בבעלי-חיים במשחטת "זוגלובק". יו"ר הוועדה, ח"כ עמרם מצנע, אמר בדיון:
"נראה שבמשרד החקלאות אין רצון אמיתי לקחת את הנושא הזה ולעסוק בו בכל כובד משקלו. הוועדה תזמן את שר החקלאות בהקדם כדי לתת לוועדה דין וחשבון על התקנות שעדיין לא הוגשו בפנינו ועל הטיפול באכיפת החוק".

ברקע הדיון המאבק על העברת סמכויות היישום של חוק צער בעלי-חיים ממשרד החקלאות למשרד להגנת הסביבה. לפני כחודשיים ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להקים ועדה לבחינת הנושא בראשות מנכ"ל משרדו הראל לוקר, לאור הטענות על ניגוד עניינים במשרד החקלאות המונע את יישום החוק.

הנה אייטם שערכנו בנושא לפני כשנה.

ניגוד עניינים (לדף הכתבה »)

הייתכן כי משרד ממשלתי שאחראי על אספקת תוצרת חקלאית לציבור, יהיה גם האחראי על בעלי החיים, כמתחייב מחוק צער בעלי חיים? כנראה שלא. מאז הקמת המדינה ריכז סביבו משרד החקלאות את מרבית סמכויות החקיקה והאכיפה על בעלי החיים במשקים ובבית זאת למרות ניגוד האינטרסים של המשרד לטובת התעשיינים ולא לטובת החיות וזכויותיהן.  בכנסת הקודמת עברה אומנם הצעת החוק של חבר הכנסת מילר להעביר את סמכויות חוק "צער בעלי חיים" הדואג לזכויותיהן של החיות למשרד להגנת הסביבה את ועדת השרים, אך נתקלה בערעור של שרת החקלאות, אורית נוקד. עכשיו, כשתיק הגנת הסביבה עבר לידיה של "התנועה" - דורשים "אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות" מלבני לעמוד בהתחייבויות המצע של מפלגתה.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/02/2013

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס