דעה על סדר היום |

אותו הלב- עולם אחר

תרבות נכתב על ידי

משלחת רה"מ ללואי ויטון. מסע הדילוגים של רה"מ בין הוויט האוס בוושינגטון, שם קיבל לידיו ההסכם מאובמה+ מחמאות שהוא קשוח, אינטליגנטי, ספונטני ואקטיבי, היישר לוועידת אייפ"ק שם הצהיר כי הוא עומד לחתום על המסמך, עצירה לנשנוש ושופינג בלואי ויטון- לא אין לתאר, עומד בחוץ, מזיע, שמנמן, מחסל באקטים של KFC בזמן ששרה מודדת שמלה שהפוטושופ כבר בילד-אין בה. משם ישר לסיליקון וואלי, שם הוא מקבל על הראש מהיי-טקיסטים ישראלים שהיגרו מההיי-טק-ניישן שלו באקזיט האופורטוניסטי הראשון שבא, ומשם היישר למסיבת הכוכבים שארגן מילצ'ן לכבודו בהוליווד. לא בטוח שמשרד ההסברה יאהב את התוצאה מהצעתו לכוכבים לבוא לישראל ולצלם את מה שהם רואים. הצילומים על הסט של ה"רויאל טור" עם פיטר גרינברג בסרט ההסברה התיירותי הגדול ביותר שצולם, הגדילו את האגו שלו, יסלח לי, מסתם מלך לסטאר. וכל הזמן בטלפון עם בוגי וגנץ, מפקד על מבצע אוניית הטילים Klos C (כבוד לשייטת) אין ספק- 1:0 ביבי-חמינאי, ואובמה יודע, מסייע ושותק. ריספקט. נכון, אבל.. אם רק ננסה שנייה להסתכל על המדיניות הישראלית מספת הפסיכואנליזה- מה מחלת המין הזאת של ישראל שחייבת כל הזמן לעלות על טילים?

אנטבה הטילים. מתוך: marinetraffic.com

אנטבה הטילים. מתוך: marinetraffic.com

No Crimea, Please. ביאלטה שבחצי האי קרים, על שפת הים שחור התקיימה הוועידה של בנות הברית שסגרה למעשה את מלחמת העולם השנייה. צ'רצ'יל, רוזוולט וסטלין חילקו ביניהם את השלל ונתנו לסטלין להחליט בעניין פולין כי לא רצו לקלקל את רגע הניצחון המתוק על הנאצים. השבוע אובמה הרים טלפון לפוטין ונזף בו באלגנטיות (כשמישל מעסה את כתפיו הקפוצות, תוך שהיא מתכננת בטאבלט את התפריט הטבעוני לערב הגאלה לרגל יום האישה). הדיפלומטיה של אובמה & קרי- חביבות מעונבת גם בג'ונגלים הכי מסוכנים, היא בהחלט תפנית חדה שלפוליטיקה העולמית לא קל להסתגל אליה, אבל סלייס ביי סלייס, ריג'ון ביי ריג'ון, הם מחנכים את הילידים שרגילים לנהל פוליטיקות של אלימות אימפריאליסטית/ קולוניאליסטית/ דרוויניסטית/ מקיאווליסטית, בשיטת המקל והגזר הישנה והטובה, ובאוזן גוררים אותם לדון בסוגיות שבקונפליקט- בטהארן, בקייב, ברמלה ובירושלים. רק על היטלר הקוקוריקו, ג'ונג- איל מפיונגיאנג נדמה שהם ויתרו. פוטין בדק את הגבולות ונסוג, לכאורה, אך בוחש היטב במשאל העם- עלאק שיערך בחצי האי בעוד כשבוע, אם אובמה לא יסנדל גם את זה. שמועות לא מבוססות וממש לא עיתונאיות מספרות שארתור פינקלשטיין נשלח אל העריץ ממוסקבה במסר בהול מליברמן- 'עצור הפלישה! אחרי הבחירות הבאות בישראל נחלק השלל!'. וברצינות, זה מעודד שאנחנו חיים בעולם שמנסה להתנהל לפי שורות מחץ של נאומים גדולים, פוליטיקה חדשה של 'נו מור וור' לצד אסרטיביות ערנית. שליטת בעלי הברית אובמה & קרי במגרש הדיפלומטי העולמי בעשרות הקוקטיילים עם בעלות ברית נוספות מתחילה לתת את פירותיה. הם ויתרו לעריץ על זכויות הגייז באולימפיאדה, אבל שמים לו ברקס עצבני לפלישה הצבאית לאוקראינה. וגם אצלנו- מה שעו"ד לאה צימל לא הייתה מצליחה בחיים לשכנע את ביבי-קינג (בטח גם לא הייתה עוברת הבידוק בכניסה למשרד רה"מ), אובמה הצליח להחתים אותו על מסמך, ועוד טרם משאל העם של הקרימרים, השבוע במליאת הכנסת שלנו תערך הצבעה על חוק משאל העם, הצפוי לעבור בעזרת קואליציה של ציר הרשע, שאומרת 'לא' לפוליטיקה החדשה.

מפגינות בקייב. צילום: סרגיי פונומרב עבור הניו יורק טיימס.

מפגינות בקייב. צילום: סרגיי פונומרב עבור הניו יורק טיימס.

אותו הלב- עולם אחר. בעוד התן המיילל נתפס בטבריה (שבהמשך התברר כזאבה), ממציא מטבע הביטקוין סטושי נקמטו נתגלה (והוא לא ילד אמריקאי מחוצ'קן ופנטזיונר אלא אמן פסיכו קינטי שעובד בקבלנות עבור הסי אי איי), האור האחרון בקצה המסדרון ברשות השידור נכבה וויצטום, חסון ואחימאיר ממלאים בדמעה את הארגז עם הפיצ'פקייס מהמכתבה, אתמול הוכרז השיר ההורס שנבחר לייצג את ישראל באירווויזיון הקרוב בתחילת מאי בקופנהגן בחצאי הגמר: Same Heart בביצוע מיי פיינגולד. לפי הבאז (הי אנחנו בבאנר הראשי של אתר התחרות!) מדובר בלהיט מעריצים לפחות והטוקבקים מכל העולם בגדול מפרגנים ודי נלהבים, חמסה! אולי נזכה לפחות להעפיל אל הגמר אם רק משמרות ה- BDS לא יצליחו גם הפעם להחזיר את מיי שלנו בוכייה לנתב"ג, לא אין לתאר- עומדת בוכיה, כתפיית הרשת שמוטה, האיפור השחור משרטט על לחייה את הקו הירוק, נענשת על זהותה למרות כישרונה. לכן אני קורא כאן לכל מי ששיך לאירווויזיון-ניישן ודם וורוד זורם בעורקיו- להפגיז במיילים את לשכת רה"מ להאיץ החתימה על מתווה קרי כדי שיוכל להתקשר לפיינגולד המתוקה ולברך אותה על הזכייה (ה- 10.5).  הנה הקליפ המושקע.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס