יום רביעי   14-11-2018
עדכון חדשות |

: פרידה מאורי אבנרי

חברה נכתב על ידי

אורי אבנרי, פעיל פוליטי, עיתונאי וח"כ לשעבר, נפטר הלילה (19/8/2018) בגיל 94 לאחר אירוע מוחי.

אבנרי היה פעיל פוליטי וממקימי תנועת "גוש שלום". בעבר שימש כעורך "העולם הזה", כיהן כחבר כנסת בכנסות השישית והשביעית מטעם מפלגת "העולם הזה – כוח חדש" ולאחר מכן בכנסת התשיעית מטעם של"י. אבנרי זכה בפרס סוקולוב לעיתונות על מפעל חיים ובפרס ישעיהו לייבוביץ.

"נקודות מפנה בחייו של אורי אבנרי", סרטון שהופק לכבוד יום הולדתו ה- 90 וסוקר את חייו ופועלו של אורי אבנרי (הפקה: סטודיו האנה בי וערן ורד):

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

תנועת גוש שלום פרסמה כי "גוש שלום אבל ומרכין ראש על מותו של מייסד התנועה אורי אבנרי. עד הרגע האחרון הוא המשיך בדרך בה הלך כל חייו. בשבת לפני שבועיים התמוטט אבנרי בביתו כאשר עמד לצאת לכיכר רבין להפגנה נגד "חוק הלאום", מספר שעות לאחר שכתב מאמר חריף נגד החוק הזה, ומאז היה מחוסר הכרה.
אבנרי הקדיש את כל כולו למאבק למען השלום בין מדינת ישראל לבין העם הפלסטיני במדינתו העצמאית ובין ישראל והעולם הערבי והמוסלמי. הוא לא זכה להגיע לסוף הדרך ולראות את השלום מתממש. אנו – חברי גוש שלום וגם אנשים רבים אחרים שהושפעו ממנו במישרין ובעקיפין – נמשיך בדרכו ונכבד את זכרו."

צפו בהרצאתו של אורי אבנרי בעקבות האוטוביוגרפיה שלו "אופטימי". ההרצאה נערכה ביוני 2014 במסגרת סדרת הרצאות של עמותת "אני ישראלי":

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

תקציר כנס לציון יום ההולדת 85 של אורי אבנרי, אשר התקיים בדצמבר 2008 ובו פאנל שעסק בשאלה: האם התקשורת היא בשירות השלטון ובעלי ההון או בשירות הציבור?

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה