יום שבת   15-12-2018
עדכון חדשות |

: הריסת ח'אן אל-אחמר

מדינה נכתב על ידי

בסוף השבוע חל מפנה דרמטי במאבק סביב הכפר ח'אן אל-אחמר.  בג"צ נענה לעתירה דחופה שהגיש עורך הדין של הקהילה והוציא צו ביניים האוסר על המדינה להרוס את ח'אן אל-אחמר.

בשבוע שעבר, (רביעי, 4/7/2018), הגיעו לאזור ח'אן אל-אחמר אנשי המנהל האזרחי, מלווים בשוטרים ובכלי רכב כבדים במטרה לפרק חלק מן המעקה המפריד את בתי הקהילה מהכביש, כדי לסלול דרך גישה לכפר על מנת שיוכלו להתחיל בהריסתו ולגרש את תושביו. המשטרה אף עצרה כמה אנשים שהתנגדו באופן בלתי אלים וחסמו בגופם מעבר של דחפור וכן את כרים ג'ובראן, מנהל אגף תחקירני השטח של בצלם, שתיעד את המתרחש.

צפו בסרטון של בצלם על הריסת בתים בקהילת ח'אן אל-אחמר:

במהלך סף השבוע בג"צ נענה לעתירה של קהילת ח'אן אל-אחמר. לאחר שהחלו בהרס הכפר והחריבו מספר מבנים בכפר סמוך, הגיש עורך הדין של הקהילה עתירה דחופה לבג"צ והוציא צו ביניים התקף רק עד יום רביעי הקרוב, האוסר על המדינה להרוס את ח'אן אל-אחמר.

עשרות פעילים פלסטינים וישראלים השתתפו בשבוע האחרון בהתנגדות לא אלימה לפעילות הכוחות שבאו להחריב את הכפר, והם מוכנים ומזומנים להמשיך בכך אם יהיה צורך. מאות פעילים השתתפו בהפגנת מחאה שהתקיימה בתל אביב בשבוע שעבר. מדינות אירופאיות וסוכנויות או"ם מגנות את ההריסה והגירוש בגדה המערבית ותובעות ממדינת ישראל להימנע מפעולות המפירות אמנות בינלאומיות.

 

בנוסף לכל זאת, פורסמה קריאה של סופרים וסופרות לבג"צ שיעצרו את הריסת ח'אן אל-אחמר:

 
 

הוספת תגובה לכתבה

X

עכשיו משודרות באתר מבחר כתבות. כנסו >>