ידיעה כתובה |

: ילדים תחת כיבוש

מדינה נכתב על ידי

חמישים ואחת שנות כיבוש יצרו דור שלם של ילדים ונוער שלא מכירים מציאות אחרת – שסובלים מעוני, מגבלות תנועה, מעצרים וכליאה, מחסור בחשמל, מים ואמצעים לחינוך, וחוקים מפלים המקשים על איחוד משפחות. בכנסת נערך ברגעים אלו (שני, 2/7/2018) כנס תחת הכותרת "דור ללא עתיד – ילדים תחת כיבוש" בהשתתפות שורה של ארגונים ופעילים – ישראלים, פלסטינים ובינלאומיים.

הכנס דן בהשלכות של הכיבוש הישראלי על קטינים בבגדה המערבית, ירושלים המזרחית ורצועת עזה ובוחן איזה עתיד אנחנו יכולים לצפות להם ולנו. הכנס נערך ביוזמת חברי וחברות הכנסת מיכל רוזין (מרצ), קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), איימן עודה ודב חנין (הרשימה המשותפת).

"דור ללא עתיד – ילדים תחת כיבוש", עכשיו בכנסת.

ח"כ קסניה סבטלובה, מיוזמות הכנס: "מפלגת השלטון לא רוצה בילדים פלסטינים כאן והייתה שמחה להעלים אותם, אבל מה לעשות – הם לא נעלמים. הממשלה שולטת בחיי פלסטינים, מבוגרים וילדים. לערוך כנס שמעלה לדיון את מה שקורה בגדה ובשטחים זה לא עניין של מה בכך. חשוב לנו לשמוע עוד, נדרוש שינוי מציאות ולא בכוח הזרוע".

דב חנין:" החלטנו לקיים דיון לא רק על ההווה אלא על העתיד של הילדים הפלסטינים. אפשר רק לדמיין את רמת הפחד של ילדים פלסטינים. אנחנו עוקבים בדאגה אחרי ילדים פלסטינים שגדלים תחת שליטה צבאית. אפשר רק לדמיין איך השליטה הצבאית משבששת את צורת החשיבה העתידית של ילדים".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיע לכנס והוצא לאחר שצעק על ההתעלמות מהפגיעה שחווים ילדים יהודים. גם ח"כ אורן חזן (הליכוד) עורר סערה באולם כאשר ביקש את זכות הדיבור, לא הסכים להמתין לתורו והוצא בכוח תוך כדי שהוא צועק על ח"כ מיכל רוזין אשר ניהלה את הדיון.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס