הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 8 תגובות באתר

 1. ניצן אביב 27 בינואר, 2008  בשעה 9:45

  כל הכבוד והיקר למפגינים הרבים נגד המצור והעונש הקולקטיבי ברצועת עזה, תושבי ישראל, ערבים ויהודים ותומכים אזרחי חו"ל, שבאו למחסום ארז, כדי למחות על המדיניות הנפשעת של הממשלה הישראלית בהטלת המצור וכן ההגבלות על אספקת מצרכי מזון, תרופות חיוניות ודלק – שבאו להזדהות עם תושבי רצועת עזה הנצורים השרויים זה זמן ממושך במצוקה כלכלית קשה מנשוא!

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 בינואר, 2008  בשעה 19:48

  Thank you for sharing this video.

  from the USA

 3. גילי 27 בינואר, 2008  בשעה 23:22

  זה בדיוק מסוג הדברים שמעקבים את השינוי החברתי בישראל ומגבילים את האפשרות שיהיה כאן שמאל אמיתי. חוסר היכולת שלנו להתנתק ולהבדיל בין סוציאליזם ישראלי ומאבק לחברה מתוקנת, לבין הפרשנות הרדודה והפשטנית של הסכסוך הישראלי-פלשתיני, שגורר הפגנות חסרות חשיבות כאלה. הסוציאליזם היחיד שיצמח כאן הוא סוציאליזם ציוני, וזה בלתי אפשרי לעשות את זה יד ביד עם אורי אבנרי. אם הפלשתינאים רוצים חיים סבירים וצמיחה, שייוותרו על הטרור. זה בידיים שלהם.

 4. אראל סגל 30 בינואר, 2008  בשעה 8:08

  ממש כרגע, בבית השלום בחברון, ילדים קטנים ותינוקות שחלקם בני חודש-חודשיים בלבד משחקים בשלוליות בתוך הבית שלהם בגלל מזג האוויר הסוער. זאת, משום ששר הבטחון אהוד ברק אמר ליישוב היהודי בחברון שאסור לתקן את הגג הדולף (ברצינות…וכל כמה ימים באים קציני צה"ל כדי ל-ב-ד-ו-ק שלא תיקנו…). הבית קפוא, יש מעט תנורי חימום כי יש גנרטור כי אסור (כך אמר אהוד ברק) לחבר את הבית לחשמל. גרוע מכל — פתחי החלונות מכוסים ביריעות פלסטיק כי אהוד ברק אמר שאסור להתקין חלונות רגילים מזכוכית. אבל כעת — בגלל הרוח כל היריעות עפו ממקומותיהם וכעת עמלים לחבר בחזרה את היריעות, בינתיים היריעות עפות שוב ושוב ודרך פתחי החלונות הפעורים נכנס כל הגשם והברד על התינוקות היהודיים. אם התינוקות האלה היו עזתיים — זה לא היה קורה, כי אהוד ברק לא מוכן לעשות משבר הומניטרי בעזה. אבל בחברון — איפה שגרים היהודים — הכל מותר!!

  רקע: בית השלום – זהו בית דירות בחברון-קרית ארבע, גרים שם 10 משפחות יהודיות לאחר שהבנין נרכש בכסף מלא (700 אלף דולר). ברק מתעקש שאסור ליהודים לקנות בתים (אם אתה יהודי – הכל אסור) לכן הוא עושה הכל כדי להקשות עליהם. אפילו הבג"צ סירב לאשר לברק ולגרש את המתנחלים באמצע החורף, לפני כשבוע הבג"צ אישר לתושבי בית השלום להשאר לפחות עוד 3 חודשים כי אפילו שופטי הבג"צ שמו לב שבעצם הכל חוקי. התושבים הזדרזו להגיש בקשה הומניטרית לתקן את הגג ולהתקין חלונות אבל אהוד ברק השיב (בכתב) — לא — ואפילו הוסיף: אם אתם לא מוכנים לחיות בלי גג ובלי חלונות — צאו מביתכם. יהודי חברון השיבו לו: "אהוד ברח (אהוד ברק) — אולי אתה רגיל לברוח כשיש צרות!! אבל יהודי חברון לא בורחים!!

  אני מבקש מצוות האתר, אתם טוענים שאתם אנשים הומניטריים, בבקשה תפנו לאהוד ברק ותבקשו ממנו לרחם על הילדים, אפילו שהם "רק" יהודים ולא מחבלים בעזה.

 5. ענבל פרג 31 בינואר, 2008  בשעה 13:59

  חס וחלילה איני רוצה שהאנשים התמימים בעזה יסבלו. אך ההאשמה הנחרצת על מדיניות ישראל היא בעיני דמוניזציה של הצד הישראלי. עם כל הכבוד אי אפשר להאשים בכול את "הכיבוש". להזכירכם השנאה כלפי יהודים והקמת מדינת ישראל התחילה הרבה לפני הכיבוש. מלחמת השיחרור ומאורעות 48' פרצו לאחר הסירוב של הערבים לקבל את תוכנית החלוקה של האו"ם. לכן איני מוכנה לקבל בשום אופן את הטענה כי מדיניות הממשלה היא הגורמת לטרור. אני מתנגדת לטענת עו"ד בסרט שמדברת על אפטרהייד. אני מתנגדת להתייחסות של אורי אבנרי וחבריו לפלשתינים כאילו הם ציבור שאין לו אחריות כלל, כציבור חסר ישע שאינו מסוגל לעשות למען עצמו. השאלה לאן הפלשתינים בוחרים להקצות את המשאבים. זוהי התייחסות מתנשאת בעיני ואני איני מוכנה לקחת בה חלק ולהאשים את עצמי ללא צורך. המשטר בעזה מפעיל נגד ישראל מלחמה וטרור. המשטר לא עשבים שוטים. לכן למשטר יש אחריות למה שקורה לעמו. להכנס פנימה ולעשות פעולה צבאית זה בעייתי כי אנחנו הומניים. ארגוני הצבא של הפלשתינים הם חכמים ויושבים בתוך האוכלוסיה האזרחית, בתוך הילדים. לכן פעולה צבאית תגרום לאבדות רבות אצלנו וגם אצלם, ושוב יגידו שאנחנו לא הומניים. הצד הפלשיני לא מוכן להגיע לשלום על ידי פשרות של שני הצדדים, הצד הפלשתיני ובמיוחד העזתי אינו מוכן להכיר בזכות קיומנו, אבל הם המסכנים ואנחנו הלא הומניים. אז מה אפשר לעשות? לפחות שלא נממן את הפעולות נגדנו וכן נסגור את הברז למשגרי הקסאמים ותומכיהם. המפגינים בסרטון – מעולם לא שמעתי אותם מתנגדים לטרור, מעולם לא שמעתי אותם מצהירים בריש גלי שעל הפלשתינים להכיר בזכות קיומנו, בזכות שלנו לחיות ובשקט. לכן טענותיהם הן פשטניות בעיני, נצלניות ומתחסדות. הפגנה שרואה רק צד אחד היא הפגנה לא חשובה בעיני. לכן אינני יכולה להצטרף למאבקם. אינני מרשה לעצמי למצוא חמלה כלפי תושבי עזה שכן הניסיון מלמד שלא אקבל הכרה מהם ובטח שלא חמלה בחזרה אלא רק תובענות. כפי שנאמר: מי שמרחם על אכזריים סופו להתאכזר אל רחמנים.

 6. יהודי 1 בפברואר, 2008  בשעה 14:50

  מדינה עצמאית?
  לא, מי ששולט פה זה המערב ובמיוחד ארה"ב.
  מדינה של קבצנים, מדינה בעלת תודעה גלותית של שטעטל פולני ממוצע מהמאה ה-18, מדינה בעלת קוד אתי צבאי נוצרי ומנטליות לבנטינית (שילוב ביזארי בין תרבות ערב לתרבות מערב), מדינה אוכלת פטריוטיה, מדינה שמי שעומד בראשה הוא ליצן תורן שאין לו יותר סמכויות מאשר גבאי ועד קהילה המחזיק במיליציה שהיא לא יותר מקצועית מאשר כזו של ברון סמים קולומביאני.
  מדינה אשר מחזיקה בארגון פארא-ביטחוני שכל מהותו הוא דיכוי פוליטי מחד, ומאידך מתנהגת כמו עבד נרצע כלפי חוץ.
  מדינה אשר מחזיקה בנשק יום הדין אך בפועל היא מדינת וואסל.
  מדינה אשר השם הזה אליבא דועידת ווסטפאליה- איננה עומדת בקריטריונים הכי בסיסיים בכדי להקרא מדינה.
  מדינה אשר חברה בארגון בינלאומי, תורמת לו יותר כסף מידי שנה, מאשר כל מדינות OPEC ביחד, אך הארגון הזה בפועל הוא פורום עליהום, שכל מטרתו הוא הוקעת המדינה הלזו, פריסת שקרים פתולוגיים במסגרת ועדותיו (האו"ם) והפיכתה ללא יותר מאשר – דחליל עלוב.
  מדינה אשר מוגדרת כדמוקרטיה פרלמנטרית, אך אפילו הפרלמנט הנ"ל שאמור להיות סמל ריבוניותה, הוא עצמו יושב על אדמה חכורה, ששייכת כלכלית נדל"נית לארגון דתי הייושב מחוץ לגבולותיו ובעל אג'נדה שונה לגמרי מאשר הדת המוצהרת של מדינה זו, בעקבות כך ובעקבות עצם העובדה שישנם עוד דונמים על גבי דונמים ששיכים לארגון זה כולל גם אגב, בית הנשיא, בשל כך המדינה משלמת מאות
  מיליוני דולרים מדי שנה, דמי חכירה לכנסיה היוונית האורתודוכסית!
  מדינה אשר מדינה אחרת קובעת עם מי היא תסחר בנשק, וכן תסחר בכלל.
  מדינה אשר פורום מדינות אחרות קובעות מה יעשה ולא יעשה צבאה בכל רגע נתון.
  מדינה אשר מדינה אחרת מבטלת לה חוזי נשק חתומים עם מדינה שלישית בתואנות שקריות, ואחר כך אותה המדינה חותמת במקומה על אותם חוזים בגלל אינטרסים כלכלים של תאגידים אצלה בבית.
  מדינה אשר אותה מדינה אחרת מבטלת לה פרוייקטים צבאיים/טכנולוגיים, בגלל אינטרסים כלכליים שלה + סנקציות באם המדינה הלזו לא תענה לדרישתה זו.
  מדינה אשר מוסרת שטחיה שלה בעבור חתיכת נייר חסרת משמעות.
  מדינה שלא אכפת לה מאזרחיה שלה, העיקר שאזרחי האויב ימשיכו לחיות.
  מדינה אשר דואגת לאינטרסים הדתיים השקריים של האויב, בעודה מוחקת את דתה שלה.
  מדינה אשר הוקמה ללא כל קשר לשטח עליה היא יושבת ושמבחינת מקימיה יכלה גם לקום במקומות הבאים: בירוביג'אן, אלסקה, מאדאגסקאר, ניאגרה, דרום ארגנטינה או אוגנדה.
  מדינה אכולת פחדים, מדינה שאין לה מדיניות חוץ (כמאמר היהודון הנרי קיסינג'ר).
  מדינה שכנראה שצריך להגיע למסקנה העצובה: "אם ה' לא בנה בית, שווא עמלו בניו בו".

  מדינה יהודית ?
  לא, מדינה אשר מעלה לארץ ניאו-נאצים, גלוחי ראש, פרוצות, שיכורים, בנדיטים, ואנדלים וכתות אפריקאיות נוצריות.
  מדינה שאסור לגדל בה חזיר, אבל נמכר בה "בשר לבן" בכל עיר ואם בישראל בראש חוצות.
  מדינה שנותנת קנס עלוב למוכרי חמץ בפומבי.
  מדינה שמוסדותיה דורסים את השבת ברגל גסה פעם אחר פעם.
  מדינה שהמוסר הצבאי שלה הוא נוצרי, ושעוברת על "לא תחנם" בכל רגע נתון.
  רק בפריז גופה יש יותר מסעדות כשרות מאשר בכל המדינה הזו כולה.
  מדינה אשר מסתובבים ברחובותיה משל היו בחוף מיאמי ביץ'.
  מדינה אשר מודעות ופרסומי זימה והתערטלות ליד ומעל כבישיה הראשיים.
  מדינה אשר עשתה ככל שיכלה בכדי לאבד את דתם של עולים ממדינות המזרח ואפריקה.
  ראשיה בעבר לא היה אכפת להם שיהודים הולכים לקרמטוריום, לא הקימו קול זעקה, ולא הרימו אצבע בכדי לשנות דבר, אנשים אשר לא רצו פליטים דתיים שיבחרו מתוך מרחב הגיהנום עלי אדמות.
  מדינה שמוסדותיה חטפה ילדים, גזזה פאות וזקנים, הוציאה להורג ללא משפט יהודים טובים, בדיוק כמו אחותה הגרמנית.
  מדינה המכירה בניאוף וסטיות מיניות כנורמה, מדינה אשר מאפשרת מצעדי זוהמה בעיר הקודש קריה נאמנה.

  מדינה דמוקרטית ?
  לא, מדינת חונטה הנשלטת על ידי חבורת בוגדים השולטים בכל הכלים הדרושים בכדי לשלוט בהמונים הנבערים.
  הבחירות הם פרטאצ', אותה מדיניות כל הזמן, אותה דורסנות כלפי פנים, אותה השתקת אופוזיציה, אותה צליבה תקשורתית, אותה עליהום ציבורי, אותן פסיקות "משפטיות", אותה תעמולת אנטי-פטריוטיה.
  אותה פסילה גורפת של כל אופוזיציה אמיתית.
  אותה מכבסת מילים שכל מטרתה לגרום להרס מיידי של כל דיון פוליטי רציני, ופסילה על הסף של כל מי שאיננו משחק לפי החוקים של החונטה.

  אז מישהו מוכן לעזאזל להסביר לי, מה לכל הרוחות הקמנו כאן?

 7. ירדן 15 בפברואר, 2008  בשעה 11:34

  אני מסכים עם חלק מהדברים אבל זה לא נראה לי נכון שהפגנה בה מעורבים ישראלים יהודים וערבים תבקר רק את הממשלה שלנו ולא תוציא מילה על החמאס. צריך לומר את האמת – החמאס כרגע אחראי למצב הרבה יותר מישראל. על אף שאני לא מסכים עם מדיניות הממשלה הנוכחית, צריך להודות שבסופו של דבר מפלגת קדימה נבחרה כדי להמשיך את ההתנתקות והסיבה שבמקומה קיבלנו מלחמות ומאבקים נוספים היא בחירת החמאס בצד הפלסטיני והצעדים של חמאס.
  כשתהיה צעדה שמבקרת גם את הצד הישראלי וגם את החמאס אשמח להצטרף. בינתיים מקדמים מעט מאוד בעיני כשאתם מראים לפלסטינים ולעולם שסגר על עזה זה לא בסדר אבל לא מוציאים הגה על פשעי המלחמה של החמאס.

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס