ידיעה כתובה |

: בעד מתווה הפליטים החדש

חברה נכתב על ידי

ממש ברגעים אלו (ג', 3/4/2018) מתקיימת הפגנה מול קריית הממשלה, בכוונה לשכנע את ראש הממשלה לעקוב ולשמר על המתווה החדש בנוגע לטיפול בפליטים שהוכרז (ובוטל) אתמול.

היום ב-11 בבוקר נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו  עם אנשים להם הוא קורא "נציגי דרום תל אביב" בקריה. נציגים אלו הם אלו אותם קומץ פעילים שפועלים לגירוש האפריקאים. תושבות ותושבי דרום תל אביב שהם חלק מתנועת "דרום ת"א נגד הגירוש" לא מוזמנים להשמיע את קולם בפגישה.

במכתב דחוף שהוצא למשרד רוה"מ בקשו פעילי "דרום ת"א נגד הגירוש" להיפגש לשם הצגת המציאות והעוולות המדיניות שנעשו הן לתושבי דרום העיר והן למבקשי ומבקשות המקלט. תוך הצגת פתרונות להפסקת בפינויים של תושבים וותיקים ופליטים: שיקום אמיתי של דרום העיר חייב לכלול מחשבה ארוכת טווח לצורכי התושבים בדרום העיר, יש להקים בתי ספר עיוניים בדרום העיר, לעצור את כל הפינויים בגבעת עמל, כפר שלם, ושכונת הארגזים. לבנות דיור ציבורי ולתקצב את שירותי הרווחה והבריאות בשכונה שנמצאים בקריסה.

תושבי דרום תל אביב ופעילים נגד הגירוש מקיימים בשעה זו הפגנת מחאה מול הקרייה . לאחר ששלחו מכתב למשרד רוה"מ בבקשה להשתתף בישיבה בעניין דרום תל אביב,  ולא נענו.

שולה קשת, פעילה ותושבת נווה שאנן ומיוזמות מטה המאבק "דרום תל אביב נגד הגירוש" שסחפה אחריה בהפגנות שהתקיימו לאחרונה : "שמחתי לשמוע שהממשלה יחד עם נציבות  האו"ם לפליטים הגיעו להסכם משמעותי והסטורי שמשמעותו שהממשלה לא תגרש את השכנים שלנו, בדרום תל אביב, אל גורל לא ידוע, אלא חלקם יצאו למדינות מערביות וחלקם ישארו ומעמדם יוסדר.  בנוסף לכך שיקום דרום תל אביב הוא חלק מהמתווה ועכשיו יש להשלים את המהלך, ולדאוג לדרום תל אביב באמת: לתת אשרות שהייה וזכויות למבקשי המקלט, ולשקם את דרום תל אביב. לפני מספר חודשים הקמנו את מטה דרום תל אביב נגד הגרוש, שמשמעותו נגד גירוש מבקשי המקלט, נגד הפינויים של תושבות ותושבי דרום תל אביב ובעד שיקום דרום תל אביב. היום בחג הפסח התבשרנו שהמטרות שלנו הוטמעו ברמה המדינית. נמשיך לפעול כך שהן ייושמו בשטח באופן הטוב ביותר."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס