ידיעה כתובה |

: יום זכויות בע"ח בכנסת, ללא עיסוק בחיות משק

סביבה נכתב על ידי

היום (יום ג׳, 6/2/2018), ציינה כנסת ישראל את יום זכויות בעלי החיים. במסגרת זו, נערכו בוועדות הכנסת דיונים שונים, אולם נושא חיות המשק וחיות המוחזקות במעבדות, לצד גם המשלוחים החיים, נעדרו מן השיח. פעילי ארגון DXE מחו בכנסת על התעלמות מוחלטת מסבלם של חיות המשק וחיות המעבדה.

מדי שנה, מיליוני בעלי חיים מוצאים את סבלם וייסוריהם, ולעיתים גם את מותם במעבדות ברחבי הארץ, ברפתות, בלולים ובפרקטיקת המשלוחים החיים, המביאה ארצה אוניות משא ועליהם עשרות אלפי טלאים ועגלים, שסובלים באופן מחריד במהלך המסע לארץ, שכל מטרתו להגיע לשחיטה. למרות המצב הקשה של בעלי חיים אלו, ולמרות מאמציהם הבלתי נדלים של חברי השדולה למען בע״ח (איציק שמולי, שרן השכל, יעל גרמן ויעל כהן פארן), לא נערכו היום דיונים בנושאים אלו.

פעילי ארגון DXE ישראל, המהווים זרוע של הארגון הבינלאומי המוכר, פרצו היום לדיוני הוועדה בכנסת כשהם לבושים בחולצות ועליהן הכיתוב: "זה לא אוכל- זו אלימות" ו-"זה לא מדע- זו התעללות". במהלך המחאה אמר אחד הפעילים: "אנחנו כאן בשם כל בעלי החיים במשקים ובמעבדות. ביום בו קולם יכל היה להשמע בחרתם שוב להשתיק אותם".

שר החקלאות, אורי אריאל, האמון על צמצום סבלם של בעלי החיים ושיפור רווחת בעלי החיים, התעלם מהפעילים והסתפק בלהמהם לעברם: ׳בסדר, שמענו׳. נציגי המחאה עזבו את חדר דיוני הוועדה בליווי משמר הכנסת.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס