ידיעה כתובה |

: "עצים" חסמו את הכניסה למשרדי קק"ל

מדינה נכתב על ידי

הבוקר, בחג האילנות – ט"ו בשבט, חסמה שורת פעילים ופעילות מחופשים לעצים את הכניסה למשרדי קק"ל בירושלים על מנת לתבוע מקק"ל להפסיק מיד את ניסיונותיה לפנות את משפחת סומרין הפלסטינית מביתה שבסילוואן, במזרח ירושלים.

משפחת סומרין, משפחה פלסטינית בת 18 נפשות, חיה בביתה בסילוואן מזה למעלה מ-50 שנה. בשנות ה-90 קק"ל החלה לעשות שימוש לא הגון בחוק נכסי נפקדים ולנסות להשתלט על הבית ולפנות את המשפחה לרחוב. בכך היא מקדמת את האינטרסים של מערך של גופים מתנחליים, שמנסים להשתלט על כמה שיותר שטחים ובתים בסילוואן ובמזרח ירושלים בכלל. לפני שבע שנים הביא קמפיין ציבורי נמרץ את קק"ל להודיע על הקפאת ההליכים, אך כעת היא מחדשת את מאמציה לפנות את המשפחה מביתה.

לורה ורטון, חברת מועצת עיריית ירושלים מטעם מרצ שהשתתפה במחאה, מסרה: "קק"ל אמורה לשרת את ישראל, לא לסבך אותה בפעולות שיביאו רק בושה לעמנו ומדינתנו. פינוי משפחה מביתה כדי לנשל פלסטינים מאדמתם מנוגדת לעקרונות המדינה והצדק".

בנוסף למחאה בישראל התקיימו פעולות מחאה נוספות ברחבי העולם בזמן אירועי ט"ו בשבט של קק"ל. מחאות אלו התקיימו במסגרת קמפיין "אל תעקור נטוע" של Free Jerusalem, למאבק בכיבוש בירושלים, ושל IfNotNow, תנועה יהודית לסיום התמיכה האמריקאית בכיבוש. מטרת הקמפיין היא להביא לביטול ההליכים נגד משפחת סומרין, למחות על חלקה המרכזי של הקרן בנישול פלסטינים מבתיהם, ובמגמה של ייהוד ירושלים המזרחית. במקביל, מאות פעילות ופעילים מרחבי העולם שולחים מכתבי מחאה לבכירים בקרן בדרישה לאפשר למשפחת סומרין להישאר בביתה.

שרה ברמר-שליי, חברה-מייסדת בתנועת IfNotNow ותלמידה בבית-ספר לרבנות, מסרה: "בתור יהודים אמריקאים מוטלת עלינו האחריות לעשות כל שביכולתנו על-מנת שמשפחת סומרין לא תיעקר מביתה. במשך דורות הקהילה שלנו תרמה לקק"ל מתוך מחשבה שכספי תרומתה ישמשו לנטיעת עצים, אך כעת אנחנו יודעים לומר כי קק"ל, על כספי התרומות שלה, מהווה שחקן מרכזי בקידום הריסות בתי פלסטינים והרס אדמות פלסטיניות. היום חל חג הט"ו בשבט, שמשמעותו במסורת היהודית חגיגה של החיים והצמיחה – ולא הריסת בתיהם של פלסטינים. הקהילה שלנו חייבת לנקוט עמדה ולהימנע מתמיכה בפעולות החמורות של קק"ל".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס