ידיעה כתובה |

: האקאתון ליצירת משחקים לקידום חיים משותפים

חברה נכתב על ידי

במסגרת שבוע המעורבות של עירית תל אביב-יפו יקיימו עמותת "שתיל" בשיתוף עם עמותת "Games for Peace" האקאתון. משתתפים יהודים וערבים יגיעו מכל רחבי הארץ וממגוון תחומי עניין, יחולקו לצוותים מעורבים ויקבלו הנחיות וכלים מעשיים ליצירת משחקי קופסה וקלפים שיקדמו חיים משותפים בין יהודים לערבים.

המונח האקאתון מגיע משילוב המילים פיצוח (Hack) ומרתון. אירוע ההאקאתון במסגרת שבוע המעורבות של עריית ת"א-יפו נועד לקדם קונספטים לחיים משותפים בצורה משחקית וקלילה, המאפשר למגוון משתתפים ואוכלוסיות מעולמות שונים להתנסות יחד בפתרון בעיות מורכבות. ההאקאתון יתקיים ביום חמישי, 28.12.2017, במרכז קהילתי ערבי יהודי ביפו. לפרטי האירוע בפייסבוק.

איך משחקים יכולים לשנות דברים בחיים האמיתיים? 

למשחקים יש יכולת לעסוק בנושאי טאבו, לטפל בפרות קדושות ולגעת בעניינים שנחשבים לחומר נפיץ, כי כאשר אנחנו בתוך משחק אנחנו יותר פתוחים, סקרנים, מוכנים להתנסות, ולהביא את עצמנו בצורה אותנטית. למעשה, באמצעות חווית המשחק, המתנהלת לרוב בגוף ראשון, השחקנים נכנסים לתוך ייצוג או תפקיד שיועד להם על ידי מעצבי המשחק ומשחקים בתוך העולם של אותה דמות. דרך הכניסה לנעליים של הדמות הם יכולים לראות את העולם דרך עיניו של מישהו אחר, לחקור ולראות זוויות שונות וחדשות שלא היו גלויות להם קודם ולחוות סיטואציות שאינן חלק משגרת חייהם.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס