עדכון חדשות |

: תחזירו את גופת הפלסטיני

מדינה נכתב על ידי

ביום חמישי האחרון (30.11.2017) יצאו חבורת נערים מתנחלים ומלוויהם לטיול בשטחים, שבסופו נורה ונהרג בחור פלסטיני ופלסטיני נוסף נפגע. משפחת הנפטר מגישה קדם בג"צ בדרישה להחזיר את גופתו של מחמוד אחמד זעל עודה למשפחתו על מנת להביאו לקבורה.

עפ"י הדיווחים, הירי בא בהקשר של תקיפה ויידוי אבנים מצד פלסטינים כנגד הטיול, וכמה מתנחלים נפצעו. לפי הדיווח הפלסטיני התקיפה אירעה בקרקע חלקלאית בבעלות פרטית של פלסטינים. כבר באותו הערב דיווחו הפלסטינים כי עשרות מתנחלים הגיעו לכניסה לכפר קסרא יידו אבנים, והרסו שמשות של אמבלונס פלסטיני שהיה במקום. כמו כן ישנם פגועים מרימוני גז והלם בהם עשה שימוש הצבא שהגיע לשטח. המתנחלים שנפגעו והמלווה שירה נלקחו לחקירה במשטרה בזמן שגופתו של מחמוד נלקחה לבסיס צבאי סמוך ומשם לנתיחה לאחר המוות באבו-כביר.

תקיפת פעילי שמאל ע"י מתנחלים:

עפ"י טענת המשפחה רק לאחר 4 שעות של המתנה סמוך לבסיס, נציג הצה"ל מסר לבני משפחתו שגופתו הועברה,ללא ידיעת המשפחה וללא הסכמתה, למכון לרפואה משפטית באבו כביר לצורך נתיחתה. המשפחה הגישה פנייה לבג"צ בעזרת מרכז "עדאלה" ועו"ד מונא חדאד, בבקשה לחזיר את גופת הבן שנפטר. בנוסף בפנייה צויין כי: "השתהות במסירת הגופה מהווה הפרה בוטה לזכויותיהם של המנוח ובני משפחתו לכבוד והפרה לזכות של כל אדם לקבורה מהירה, מכובדת ונאותה. כמו כן, החזקת הגופה במקרה זה מהווה הפרה בוטה למשפט הבינלאומי ההומניטארי וכן לעקרונות המשפט הבינלאומי בדבר זכויות אדם שחל על שטחי הגדה המערבית."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס